Říjen 2013

Hraničářův učeň - Rozvaliny Gorlanu

30. října 2013 v 9:58 Recenze knih
Název - Hraničářův učeň (1) - Rozvaliny Gorlanu
Autor - John Flanagan
Série - Hraničářův učeň
Počet stran - 272
Nakladatelství - EGMONT


Anotace

Will je na svůj věk malý, ale zato je hbitý a neobyčejně bystrý. Celý život snil o tom, že se stane slavným rytířem jako otec, kterého nikdy nepoznal, ale do bojové školy na hradě Redmontu ho pro malý vzrůst nepřijmou. Místo toho se dostane do učení k Haltovi, tajemnému hraničáři, jehož záhadnou schopnost neviditelně se pohybovat lidé přičítají černé magii. Will se postupně učí používat zbraně hraničáře: luk a šípy, šedozelenou pláštěnku a houževnatého malého ponyho. Ačkoli Will nemá meč ani velkého koně, po kterých tolik toužil, zjistí, že dobrý hraničář je pro království stejně důležitý jako slavný rytíř. A když se s Haltem vydá na nebezpečnou výpravu do pustiny, aby vystopoval děsivé tvory, kteří se chystají zabít krále, zjistí nakonec, že hraničářské zbraně nejsou tak špatné…

Náměsíčník

27. října 2013 v 17:59 Recenze knih
Název - Náměsíčník
Série - Cherub
Autor - Robert Muchamore
Počet stran - 256
Nakladatelství - BB art


Anotace

Tentokrát se agenti CHERUB zapojí do vyšetřování letecké katastrofy; nad Atlantikem se zřítí letadlo a zahyne přes tři sta lidí. Existuje podezření na teroristický útok, ale práce vyšetřovacího týmu je bezvýsledná - až do okamžiku, kdy na horkou linku zavolá domácím násilím ztýraný dvanáctiletý chlapec a prozradí svoje podezření. Není však jisté, že to je stopa, zvlášť když se ukáže, že chlapec není zrovna důvěryhodný typ. Pravdu můžou zjistit jen agenti z CHERUB, jednotky tajné služby složené z dětí. Jsou to špičkově vycvičení profesionálové s jednou obrovskou výhodou: dospělé nikdy ani ve snu nenapadne, že je špehují děti. Pro oficiální místa tyto děti neexistují.

Splynutí

23. října 2013 v 20:11 Recenze knih
Název - Splynutí
Autor - Maggie Stiefvaterová
Série - Vlci z Mercy Falls
Počet stran - 395
Nakladatelství - Argo


Anotace

Když Sam potkal Grace, byl vlk a ona dívka. Pak se jim podařilo najít způsob, aby Sam zůstal napořád člověkem, a jejich vzájemná náklonnost přerostla v opravdovou lásku. Byl by to hezký konec příběhu, jenomže jim ho usud nedopřál. Teď se zase Grace každou chvíli mění ve vlčici a utíká do lesů za smečkou. A na smečku z Mercy Falls číhá skutečné nebezpečí - místní obyvatelé chtějí vlky do jednoho postřílet. Sam by pro Grace udělal cokoli. Dokáže se ale jeden chlapec a jedna láska postavit nelítostnému světu? Všechno - láska, přátelství i budoucnost - se má rozhodnout v jednom jediném okamžiku, okamžiku života, či smrti, rozloučení nebo splynutí.

Váhání

22. října 2013 v 19:54 Recenze knih
Název - Váhání
Autor - Maggie Stiefvaterová
Série - Vlci z Mercy Falls
Počet stran - 324
Nakladatelství - Argo


Anotace

Teď, když se Sam a Grace našli, musejí bojovat, aby mohli být spolu. Pro Sama to znamená zúčtovat se svou minulostí. Pro Grace vyhlížet budoucnost, která je čím dál nejistější. Do jejich příběhu nečekaně zasáhne nový vlk jménem Cole. Chlapec s temnou minulostí, který bojuje s vnitřními démony a snaží se přestat být člověkem a zůstat navždy vlkem bez paměti. Sam si naopak stále namůže zvyknout na to, že zůstává v lidské podobě. Tolik se bojí, aby nepřišel o své nové štěstí s Grace. Jenomže netuší, že v Grace, uvnitř jejího těla, roste hrozba, která je může o jejich štestí připravit... Bude láska dost silná na to, aby se poprala s osudem? Můžeme se vyhnout tomu, kým jsme?

Mrazení

21. října 2013 v 17:25 Recenze knih
Název - Mrazení
Autor - Maggie Stiefvaterová
Série - Vlci z Mercy Falls
Počet stran - 342
Nakladatelství - Argo


Anotace

Grace fascinují vlci, kteří žijí v lesích za domem jejích rodičů. Zvláště jeden, se žlutýma očima. Sam žije dva životy. Zimy tráví ve vlčí kůži se svou smečkou, v létě je na pár měsíců člověkem, než ho mráz promění zpátky ve vlka. Každý rok je však doba, po kterou může být člověkem, kratší a proměna obtížnější. Jednoho dne Grace potká chlapce se žlutýma očima. Je to její vlk. Jenže zima se blíží a Sam musí bojovat, aby zůstal člověkem. A Grace je ochotna udělat cokoli, jen aby o Sama-člověka navždy nepřišla.

Syn pekel - Vlčí krev

19. října 2013 v 15:23 Recenze knih
Název - Syn pekel - Vlčí krev
Autor - Michaela Burdová
Série - Syn pekel
Počet stran - 253
Nakladatelství - Fragment
Anotace

Vydejme se do Velwetie, tajemné země obývané Temnovlky nesmrtelnými bytostmi, ze kterých jde strach a lidé jsou pro ně pouhou kořistí. Minulost vlkodlaka Nerana, nazývaného Syn pekel, je s Temnovlky pevně svázána. Pouze čarovný nektar Étarlininy slzy by mu mohl pomoci se odpoutat a zvrátit svůj osud. Musí uzavřít spojenectví s elfkou Liadel, kterou ze srdce nenávidí. Podaří se mu odhalit její tajemství? Bude Neranovi odpuštěna dávná zrada? Ve Velwetii mezitím propuká boj temných sil - třinácti démonů. Neran je vtažen do bitvy o moc. Kdo zvítězí,
rozhodne o osudu celé země.

Divergence

19. října 2013 v 9:17 Recenze knih
Název - Divergence
Autor - Veronica Roth
Série - Povstalecká trilogie
Počet stran - 341
Nakladatelství - CooBoo
Anotace

Chicago, budoucnost. Obyvatelé města, které obklopuje jen močál a obepíná ostnatý drát, jsou rozděleni do pěti frakcí. Beatrice je čerstvých šestnáct a přišel čas vybrat, do které frakce chce patřit, které ctnosti se chce na celý život odevzdat. Překvapivé rozhodnutí jí do cesty přivede osudového kluka - úchvatného, ale taky trochu nesnesitelného. Beatrice zjišťuje, že ve společnosti, která se jeví tak dokonalá, vzrůstá napětí a hrozící nebezpečí lze zažehnat jen jedním způsobem, který ji ale možná zničí.