Splynutí

23. října 2013 v 20:11 |  Recenze knih
Název - Splynutí
Autor - Maggie Stiefvaterová
Série - Vlci z Mercy Falls
Počet stran - 395
Nakladatelství - Argo


Anotace

Když Sam potkal Grace, byl vlk a ona dívka. Pak se jim podařilo najít způsob, aby Sam zůstal napořád člověkem, a jejich vzájemná náklonnost přerostla v opravdovou lásku. Byl by to hezký konec příběhu, jenomže jim ho usud nedopřál. Teď se zase Grace každou chvíli mění ve vlčici a utíká do lesů za smečkou. A na smečku z Mercy Falls číhá skutečné nebezpečí - místní obyvatelé chtějí vlky do jednoho postřílet. Sam by pro Grace udělal cokoli. Dokáže se ale jeden chlapec a jedna láska postavit nelítostnému světu? Všechno - láska, přátelství i budoucnost - se má rozhodnout v jednom jediném okamžiku, okamžiku života, či smrti, rozloučení nebo splynutí.


Předem upozorňuji, že tato recenze nebude moc dlouhá, protože třetí díl mě docela zklamal. Nemohu říct, že by se mi vůbec nelíbil, ale nebylo to to, co jsem očekávala.

Kniha navazuje na Váhání a my jsme rychle vtáhnuti do děje. Sam je zoufalý, protože Grace je někde v lesích jako vlčice a nikdo neví kde. Aby to nebylo málo, zjišťuje se, že na vlky v Mercy Falls bude uspořádána štvanice a za pomocí vrtulníků a odstřelovačů je všechny postřílí. To Samovy už tak chmurné myšlenky nezlepší, protože se celá jeho ,,bývalá" rodina s Grace a Colem ocitá v obrovském nebezpečí.

Grace naštěstí dostane rozum a vrátí se zpět domů. Své proměny ještě stále nemá pod kontrolou a ona i Sam jsou nešťastní. Netuší, jak zabránit lovu na vlky, netuší jak pořešit její přeměny a netuší, co má Cole zase za lubem. Části, kde ustavičně řeší svoje problémy a neustále si stěžují na svůj život mi často přišly až zbytečné. Neustále omílají to samé a děj se vůbec nehne kupředu. Proto jsem si užívala kapitoly, vyprávěné z pohledu Cola, či Isabel. Isabel řeší svého otce, protože právě ten vede štvanici na vlky a právě on má konečné slovo pro celou akci. Do toho se motá Cole a jejich vztah opět nezklamal. Už jen proto, že je to ,,vztah " s uvozovkami dole i nahoře.

Cole hledá lék na vlčí nemoc, protože přesto, že není perfektní, má dobré srdce a chce Samovi a Grace pomoci. Přes mé silné obavy se mu to kupodivu podaří a tím je děj hned o něco veselejší. K velkému lovu však k závěru knihy stejně dojde a tato konečná část se mi opravdu moc líbila. Autorce se povedla napsat čtivě a poutavě. Asi vás ode mě nepřekvapí, že řeknu, aby jste si knihu přečetli, protože se dozvíte, jak to se všemi nakonec dopadlo. A kdo máte rádi šoky z konce, tak je Splynutíje určitě pro vás. :D

Knížka mě dokázala rozesmát i rozbrečet, ale tento díl byl z celé série podle mého názoru nejslabší. Ano, opět jsem tu našla úžasná větná spojení, která na této trilogii miluju a opět se mi líbily pohledy na věc Isabel a Cola a líbilo se mi Samovo vyprávění a všechno ostatní, ale... Nejspíš jsem čekala víc. Teď nechci, aby kniha vypadala jako nepovedená.
Jako celek hodnotím knihu kladným způsobem. Tato série se mi určitě zapsala do srdce a já jsem za zážitky a vlny různorodých pocitů, které jsem s ní prožila, šťastná.

Knize dávám 8 bodů z 10.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Effy Effy | Web | 25. října 2013 v 19:44 | Reagovat

O koupi této knížky jsem již uvažovala a ani tvé hodnocení není špatné. 8 z 10 je dobré. Tak k ní mám další lákadlo... :)

2 .Putta .Putta | Web | 29. října 2013 v 20:03 | Reagovat

:D Koupi schvaluji

3 Mischaela Švarcová Mischaela Švarcová | E-mail | 5. listopadu 2013 v 16:50 | Reagovat

Ahoj, jelikož jsi mi na mém blogu okomentovala článek, rozhodla jsem se podívat na tvůj blog. Recenze máš opravdu hezké, i když jsem četla zatím jen tři. Nejvíce mě zaujala recenze na tuto knížku. Knížka vypadá opravdu zajímavě, a proto se jí pokusím vyhledat.:)

4 .Putta .Putta | Web | 5. listopadu 2013 v 16:52 | Reagovat

Děkuju. Na tuto sérii se určitě podívej, snad tě nezklame. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama