01: Oblíbená ženská postava

12. listopadu 2013 v 20:10
10 DAYS CHARACTER CHALLENGE - Den 01: Oblíbená ženská postava

Zdravím všechny, kdo si tuto větu přečetli.
Už od začátku, kdy jsem se rozhodla zapojit se do 10 DAYS CHARACTER CHALLENGE jsem přemýšlela nad mou oblíbenou ženskou postavou. Nevím, čím to je, ale nemám ve zvyku, oblíbit si natolik ženskou postavu, abych o ní potom mohla říct: Jo, tu jsem měla fakt ráda. Předpokládám, že na tom jako já je většina dívek, v knize zkrátka hledáme dokonalého kluka, odvážného bojovníka či podobného hrdinu. Ale také je tu možnost druhá a to, že opravdu málo ženských postav má dokonalou roli, kterou si nejde nezamilovat. Hrdinové jsou prostě většinou muži. Takže bylo opravdu hodně, hodně těžké, vybrat postavu, ženskou postavu, kterou jsem si oblíbila. A teď se vám zapřísáhám že už u žádného CHALLENGE neřeknu, že byl jakkýkoli výběr těžký, protože tuto těžkost výběru, snad už nic překonat nemůže. :)


Takže po zdlouhavých úvahách a zkoumání každé knihy v knihovničce jsem se rozhodla. Jak jste mohli pochopit výš, není to má nejoblíbenější ženská postava, pouze oblíbená, ale s jistotou oblíbená. Dost dlouho jsem váhala nad Beatrice z Divergence nebo nad Alicí z knižní ságy Stmívání, protože ty mi v ději knihy také nevadily, ale nakonec jsem se rozhodla pro někoho úplně jiného. Už vás nebudu dále napínat. Takže právoplatně prohlašuji, že mou oblíbenou postavou se stává...chvíle ticha a pak velké vyvrcholení... Jenny. Jenny z knihy Poslední velký král.
Troufám si říct, že nikdo neví, o jakou knihu se jedná, i když bych se
ráda pletla. Opravu. Takže pokud jste tuto knihu četli,
tak mi to nějakým způsobem sdělte, protože budu moc ráda.

Dějem knihy vás nebudu zdržovat a přejdu rovnou k tomu, proč mě Jenny tak zaujala. Jenny je
tak trochu zvláštní. Vlastně, celá tato kniha na mě působila zvláštně, jako kdyby jí autorka psala
v nějakém jiném světě. Nikdy předtím jsem se s takovýmto stylem psaní a vůbec se samotným
dějem nesetkala. Vážně je to taková zvláštní kniha, ve které se skoro nic neděje, přesto vás její čtení baví. Ale už zase odbočuji.

Jenny je poměrně mladá dívka, skoro ještě holka, která prožívá svůj svět. Nemyslím to tak, že by měla nějakou poruchu, Jenny je úplně normální dítě, jen se často prochází bosa po lese a do
školy nechodí, protože se jí tam nechce. Jejím nejlepším přítelem je púka, což je nějaký druh zvířete, ale i když jsem dočetla knihu až do konce, nedozvěděla jsme se, co přeně je púka vlastně zač. Prostě púka a představte si pod tím cokoli, od malého pandy až po kozla. :) Vážně nevím.

Dále mě na Jenny zaujalo její přemýšlení o různých věcech a vůbec její svět jsem si zamilovala.
Není snad krásné chodit zasněná po kopcích a rozmlouvat s duchem chlapce, který je strážce majáku a kterého lze spatřit jen koutkem oka, protože když se na něj zahledíeo přímo, tak vidět není? Není fantastické běhat bosá po skalách, v lehkých šatech a nikdy si nerozříznout chodilo a nikdy nenastydnout? Nechodit do školy a mít pro to takové vysvětlení, na které rodiče nemají co odpovědět ? A být neskutečně dětsky nadšená ze všeho kolem? Podle mě je to fascinující a tímto svým chováním, které místy opravdu mohlo hraničit s bláznovstvím, prohlašuji Jenny za mou oblíbenou postavu, protože věčně zasněnou dívku, procházející se ve vlastním světě plném kouzla a krásného pocitu volnosti si nejde neoblíbit. Takže Jenny.


.Putta
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Pavla Zimanová Pavla Zimanová | E-mail | Web | 12. listopadu 2013 v 20:22 | Reagovat

Hm knihu neznám, takže ani postavu, ale rozhodně mi tvoje volba přijde zajímavá. A máš pravdu, najít oblíbenou hrdinku je neuvěřitelně těžké. Všechny mě osobně něčím štvou :D Ale asi by u mne vyhrála Katniss z HG nebo třeba Heather Wallsová z  Na velikosti nezáleží :)

2 .Putta .Putta | Web | 12. listopadu 2013 v 20:33 | Reagovat

[1]: Nad Katniss jsem také přemýšlela, ale jen chvilku. Její povaha by nebyla celkově až tak špatná, ale halvně ke konci mě štvala s tou svou nerozhodností, jestli chce Peetu nebo by byl lepší Gale a tak. No a pak si nakonec vybere Peete takže snad už jen kvůli tomu ne :D

3 LalaKaya LalaKaya | Web | 4. prosince 2013 v 17:31 | Reagovat

Tvoji oblíbenou hrdinku neznám, ale já bych pravděpodobně dala Rose z Vampýrské akademie a to jenom kvůli tomu, že v dosti ohledech se v ní vidím :D

4 LalaKaya LalaKaya | Web | 4. prosince 2013 v 17:32 | Reagovat

Tvoji oblíbenou postavu neznám, ale já osobně bych dala Rose z Vampýrské akademie a to hlavně kvůli tomu, že se v ní v hodně ohledech vidím a tak no :D
btw. psala jsem sem komentář, ale osobně se mi nezobrazil, tak nevím :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama