02: Neoblíbená kniha

5. listopadu 2013 v 18:03
30 DAYS BOOK CHALLENGE - Den 02: Neoblíbená kniha


Neoblíbená kniha...
Tentokrát bylo vybírání snad ještě těžší. Do nedávna jsem četla převážně knihy z městské knihovny, nebo knihy půjčené. Když mě nebavily, jednoduše jsem je vrátila a dál jsem se jimi nezaobírala. Takových knih je málo, ale pár bych si vybavila. Přijde mi ale hloupé psát negativní článek o nějaké knížce, kterou jsem nedočetla a tím pádem jsem jí nedala šanci se zlepšit, no a bylo by to vůči ní nefér :D
Proto jsem vybrala knihu, kterou jsem dočetla. Není to takový ten úplný propadák, ale tato kniha mě vážně neoslovila.

Tato knížka se jmenuje Modrá je barva nočních děsů.
Při jejím výběru mě zaujala hlavně obálka, protože ta se podle mého názoru vážně povedla, ale to je asi tak všechno. Nevím, jaké zkušenosti máte s touto dvoudílnou sérií, ale mě nudila. Druhý díl: Bílá je barva kouzel, byl o něco lepší ale stejně nic moc. Ale vraťme se k té první knize, k té neoblíbené, k té kterou nemám ráda.

Anotace knihy vypadá dosti poutavě a mě také nalákala. Hlavní hrdinka Stacey ovládá magii a na první pohled se vám zdá dost sympatická. Poslední dobou jí však začnou pronásledovat noční můry, které chtějí poukázat na nebezpečí, které hrozí její kamarádce. Dále nás autorka celou knížku otravuje s nějakými otřepanými výhružnými vzkazy od neznámého člověka a každému je jasné, že právě on je tou hrozbou. Nudné.

Necítila bych se však dobře, kdybych to touto větou uzavřela. Místy je kniha i napínavá a vás těch pár stran baví. Aby jste si nemysleli,že je to jen jedno velké utrpení, to ne, ale čekala jsem víc. O dost víc. Ani vyvrcholení není nic neočekávaného, takže ve vás tato kniha prakticky nic nezanechá. A scény, kde se řeší dívčí problémy a nestihnutí dojít si na záchod, si autorka také mohla odpustit. Takže pokud jste tuto knihu nečetly, o nic jste nepřišly.
Jak sami vidíte, článek je poměrně krátký, ale víc ze mě asi nedostanete, protože mi tato kniha už lezla na nervy.

.Putta

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama