Hraničářův učeň - Hořící most

18. listopadu 2013 v 17:34 |  Recenze knih
Název - Hořící most
Autor -John Flanagan
Série - Hraničářův učeň
Počet stran - 259
Nakladatelství - EGMONT


Anotace

Araluenské království se chystá na válku proti Morgarathovi a Will s Horácem doprovázejí Gilana s poselstvím do Celtiky. Celtické vesnice a doly jsou však opuštěné. Tři poslové zjistí, proč tomu tak je, až když objeví hladovou a vyčerpanou dívku. Ta jim prozradí, že Morgarath poštval své odporné stvůry, aby Celtiky zotročily. Zatímco Gilan rychle ujíždí zpátky do Araluenu, aby podal zprávu králi, Will s Horácem odhalí pravou příčinu Morgarathova jednání. Chystá se překvapivý útok ze tří stran a Araluenu hrozí neodvratná porážka - pokud naši dva přátelé něco nepodniknou.Opět vás zdravím a po delší době přináším novou recenzi.
S jistotou mohu říct, že vás nebudu zatěžovat s dlouhavými články, protože si myslím, že kratší a jasný článek uvítáte raději než článek zdlouhavý. Ale neslibuji to u všeho, protože když přijde na řadu kniha, ke které toho chci říct strašně moc, tak to prostě řeknu. A ve všech slova smyslech, i v nekončící chvále nebo naopak v pořádné kritice.

Druhá kniha ze série Hraničířův učeň, s názvem Hořící most není ani jedna možnost. Kniha se mi dobře četla, děj vcelku zajímavě plynul, ale nebylo to nic wow. Jelikož mě první díl hodně zaujal, kniha druhá mě zklamala. Ne úplně, ale čekala jsem o trochu víc.

Děj začíná přesně tak, jak v předchozí knize skončil, takže tuto sérii doporučuji číst vážně postupně. V první knize toho opravdu hodně započne a zkrátka návaznosti se s hrdinami táhnou pořád. Jelikož na Rozvaliny Gorlanu jsem již recenzi napsala, nebudu se opakovat v tom, jak se Will dostal k Haltovi a kdo jsou jejich nepřátelé atd..

V této knize řešíme zásadní problém a tím je Moragarath. Ten se totiž chystá vypustit své odporné stvůry do boje proti Araluenskému království. Tuto zprávu je nutné předat obyvatelům Celtiky a na tuto výpravu je povolán Will, Horác a Gilan (bývalý Haltův učeň). V Celtice však nenajdou jediného člověka a tímto faktem děj dostává nečekaně jiný směr.Gilan se odtrhává od ostatních a ujíždí o zmizelých Celtikách povědět baronům. Will s Horácem pokračují v cestě. Narazí na dívku jménem Evanlyn, která se přidá do jejich malé skupiny a od které zjistí pár podstatných informací. Evanlyn je už od začátku opředena nějakým tajemstvím, které se dozvídáme na konci, ale to vám neprozradím. Vstup této postavy do děje jsem uvítala, protože Evanlyn mi byla sympatická a já jsem jí i měla ráda.


Vyvrcholení knihy je opravdu akční a vy se určitě nebudete nudit, jak se ale vše nakonec semele, to vám neprozradím..
Úplný konec je docela otřesný, takže hmono čtenářů okamžitě naláká na díl třetí, protože budete chtát vědět, jak se vše vyřeší... Já to však v plánu nemám. Neříkám, že jsem s touto sérií nadobro skončila, to ne, další díly si určitě přečtu, ale nebude to v nejbližší době, protože moc nestíhám.

Kniha měla spoustu kladných stránek, ale našla jsem v ní i pár nedokonalostí. Děj by mohl být více citovější, protože to jsem si v prvním dílu oblíbila a teď mi to chybělo. Také se tu více řešily způsob bitvy a také ty věci kolem, které také nijak zvlášť nemusím. No a pak jsem tu postrádala úžasnou dvojici Willa a Halta, protože v podstatě po celou dobu byl každý z nich na jiném místě. Celkově kniha byla povedená, ale Rozvaliny Gorlanu byly určitě lepší.

Knize dávám 7 bodů z 10.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zoey Zoey | Web | 20. listopadu 2013 v 14:41 | Reagovat

No, a tenhle díl mě odradil od dalších. Nějak se mi nechtělo číst dál, i když to musí být jistě zajímavé. Evanlyn jsem také měla ráda, byla taková vtipná, fajn osůbka. Určitě oživila děj :)

2 RobertBap RobertBap | E-mail | Web | 9. prosince 2017 v 5:24 | Reagovat

Doctor Who is now considered a British Institute and has come a long way since it first aired on November 23rd 1963. The very first show saw the Doctor travel 100,00 years into the past to help some dim cavemen discover light. After 26 seasons and seven Doctors later the series came off our screens in 1989 much to the disappointment of the huge devoted fanbase. In 1996 an attempt was made to revive Doctor Who but it wasnt until June 2005 when it came back with a vengeance with Christopher Eccleston as the ninth Doctor that put the series back on the map as it were. It then went on for 5 years with David Tenant portraying the Doctor until 2010 when Matt Smith took over the role. Today it is still a great family show and has attracted many new fans.
<a href=https://www.cialissansordonnancefr24.com/acheter-cialis-10-milligrams/>https://www.cialissansordonnancefr24.com/acheter-cialis-10-milligrams/</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama