Kočičí holka - Nový začátek

24. listopadu 2013 v 20:54 |  Recenze knih
Název - Kočičí holka: Nový začátek
Autor - Thomas Brezina
Série - Dívčí tajemství
Počet stran - 380
Nakladatelství - Fragment


Anotace

Katie...

...vidí i ve tmě...
...slyší i přes zeď...
...vyskočí mnohem výš, než ostatní...
...je totiž Kočičí holka.
Nejlepší kamarádi: Ming a Laura, spojuje je odlišnost od ostatních dětí.
Věk: 15 let
Katie je nositelkou kočičích genů, které jí aplikovali její rodiče, biochemici. Žije na malém ostrově St. Jeremy se strýcem a babičkou, kteří se jí ujali po tragické smrti jejích rodičů před mnoha lety.
Pohodu narušují neznámí nepřátelé, kteří se jí chtějí zmocnit pro její zvláštní schopnosti. V zápětí dostává zprávu, že její rodiče jsou živí a chtějí se s ní setkat...
Využije svých schopností, aby ochránila svůj život?
Najde Katie své rodiče?


Tato kniha je pokračováním na Kočičí holku. V prvním dílu zjišťujeme, že Katie v sobě objeví kočičí geny. V knize to však není pojmuté tak, že se Katie liší od ostatních natolik, že svůj dar musí skrývat a tak dále. Naopak. Katie lépe vidí ve tmě, jakýkoli pohyb pro ní není dost složitý aby ho nezvládla a vždy, když je v ohrožení to předem vycítí. Vlastně kočičí geny v jejím těle byly pro Katie samé plus. Ale nic netrvá věčně. O Katie se začínají dovídat šílení vědci, kteří jí chtějí zkoumat v laboratořích a vymýšlet další podobné pokusy. Vše vyvrcholí únosem, z kterého Katie unikne jen tak tak.

V druhém díle se za Katie vypraví jistá slečna Maineová, která se jí rozhodne pomoci. O jejích kočičích genech ví a také ví o nástrahách, které na Katie číkají každý den. Katie se od slečny dozvídá pravdu o jejích rodičích a dostává nabídku odstěhovat se za nimi. I když se jí bude stýskat po přátelých, babičce, a strýci, kteří ji vychovali a po všem, v čem doteď žila, nabídku přijme. V tu dobu však netuší, čeho všeho se vzdala.

Katie je ubytována tisíce kilometrů od domova u podivné starší paní. Je tam jen dočasně, než se vše vyeaší, až potom se shledá s rodiči. Skutečnost, že Katie musí zapomenou na všechno, co bylo : na kamarády, školu, domov, strýce i babičku, dokonce i na své dosavadní jméno je čím dál těžší. Postupem času Katie také zjišťuje, že shledání s rodiči nebude zase tak brzy, jak jí bylo slíbeno a začíná tušit, že slečna Meineová i celá její organizace ve skutečnsoti nejspíš nebude taková, za jakou se vydává.

Děj je opravdu barvitý a vy se vůbec nebudete nudit. Katie je sledována členy organizace, aby se nepokusila navázat kontakt se starým domovem, je nucena věřit lidem, kterým její nitro v hloubi duše nevěří, dozvídá se o své budoucnosti další informace, které se jí vůbec nelíbí, seznamuje se s Karimem, klukem, který v sobě má ukryto tolik prapodivných věcí, že už od začátku knihy se nemůžete dočkat, jaké jeho tajemství nakonec bude a další a další sledy událsotí, které vás nutí číst knihu dál a dál.

Kniha je psaná velice čtivě, akčně a místy i vtipně. Série Dívčí tajemství se stala jednou z mých oblíbených. Kočičí holka Nový začátek mě vůbec nezklamala a konečné vyvrcholení ( protože tento díl je zároveň dílem posledním) má svou logiku a po zaklapnutí knihy ve vás vyvolá dobrý pocit. Marně přemýšlím, co bych měla knize vytknout, protože je opravdu hodně povedená. V ději se dobře orientujete a zkrátka vás to baví. Vážně asi žádnou kritiku nevymyslím.

Knize dávám 9 bodů z 10.

Jestli se ptáte proč pouze 9, když jste na ni slyšeli samou chválu, důvod je následovný. Jelikož jsem přečetla opravdu hodně knih, najdou se mezi nimi i ty, které zkrátka byly lepší. Proto bych knize nemohla dát plný počet bodů s čistým svědomím, ale troufám si říci, že vy byste ho po přečtení dát mohli :)

Děkuji nakladatelství FRAGMENT za poskytnutí recenzního výtisku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Polly Polly | 1. prosince 2013 v 15:47 | Reagovat

To vypadá dobře ;) Až budu mít čas tak si to ráda přečtu.

2 Zoey Zoey | Web | 3. prosince 2013 v 18:52 | Reagovat

Tuhle knihu mám spolu s prvním dílem doma, dneska jsem si je půjčila v knihovně. Těším se, až si je přečtu, vypadá to dobře, už podle tvé recenze :) Mám moc ráda kočky, takže tohle by mohlo být zajímavé! :)

3 LalaKaya LalaKaya | Web | 4. prosince 2013 v 17:35 | Reagovat

Tuhle knížku miluju! Měla jsem ji půjčenou od kámošky, ale už je to taky nějaká chvilka :D Rozhodně bych řekla, že má opravdu zajímavý děj...jako ten nápad s kočičímy geny...to není tak běžné jak například upíři :D

4 michaelasvarcova.blogspot.cz michaelasvarcova.blogspot.cz | 6. prosince 2013 v 18:54 | Reagovat

Ahoj, četla jsem tuhle knížku asi tak dva roky zpátky a díky, že si napsala tuhle recenzi, protože se jí hodlám přečíst znova. Je to jedna z mých nejoblíbenějších knížek.
Jinak recenze je moc pěkná. ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama