Rozděleni časem - Bouře

7. listopadu 2013 v 21:10 |  Recenze knih
Název - Rozděleni časem - Bouře
Autor - Julie Crossová
Počet stran - 312
Nakladatelství - Fragment


Anotace

Přítomnost, rok 2009.
Devatenáctiletý Jackson je normální student... tedy téměř normální. Dokáže totiž cestovat časem. Nic nemůže změnit, jen znovu prožít to, co se už stalo. Po útoku dvou neznámých mužů se Jackson ocitne o dva roky zpět.
Minulost, rok 2007.
Jackson se nemůže vrátit zpátky do přítomnosti. Jaké tajemství ho obklopuje? Proč ho pronásledují neznámí útočníci?
Stojí tváří v tvář "nepřátelům času" a musí se rozhodnout, co všechno je ochoten obětovat pro záchranu svých blízkých a možná i celého světa...Tuto knihu jsem vzala do ruky v pondělí a dnes jsem jí dočetla. Už tato věta napoví, že se bude jednat o dobrou knihu, která mě bavila.

Jackson - hlavní hrdina knihy, je už od začátku sympatický. Dozvídáme se, že dokáže cestovat časem, ale zatím jeho nejdelší cesta byl návrat do minulosti a to o 6 hodin. Nic moc. Do minulosti chodí vždy jen na krátkou dobu, při níž se snaží zjistit všechno, týkajícího se jeho přesunu. V tom mu pomáhá Adam. Společně zjistili, že Jackson v minulosti nemůže napáchat žádné škody, jinými slovy - nemůže změnit budoucnost. Při jejich pokusech se také dozvěděli, že když s někým mluví, či udělá něco jinak, než jak to udělal předtím, po návratu do současnosti si osoby, s nimiž mluvil nic nepamatují a věci zůstanou tak, jak mají.

Děj začíná být o hodně barvitější v situaci, kdy je Jackson se svou holkou Holly napaden neznámími útočníky, kteří Holly postřelí. Jackson tak zasmatkuje a v zoufalsoti, že už Holly nemůže pomoci skočí pryč. pryč do neznámého času. Probírá se v parku podlíž jeho domu a zjišťuje, že je rok 2007. Znamená to, že je 2 roky v minulosti. S tím se ještě nikdy nesetkal. Dalším otřesným zjištěním pro něj je, že se mu nedaří vrátit zpátky. Po několika marných pokusech se tomu rozhodne postavit jinak.

Vyhledá Adama, tedy Adamovu mladší verzi, seznámí se s ním a díky němu pozná i o dva roky mladší Holly. Holly, která k němu te´d nechová žádné city, lae pořád to je jeho Holly, živá Holly. Adamovi poví vše o cestování v čase a protože je Adam tak trochu zapálený do vědy, uvěří mu a společně se snaží najít způsob vrátit se zpět.

Děj knížky se neuvěřitelně špatně popisuje, protože při čtení této knihy mi dalo docela velkou námahu vše pochopit a napsat to takto v pár větách opravdu není lehké. Autorka to však zvládla bravurně. Dokázala jsem se ve složitém ději zorientovat a když jsem sem tam místy něco dostatečně nepochopila, na další stránce mi to bylo vysvětleno.

Na této knize se mi líbí také mnoho dějů. Jackson nemá matku a ve čtrnácti letech přišel o sestru a vzpomínky na ní si osvěžuje vracením se v čase. Scény, když oni dva spolu rozmlouvají, byly úžasně napsané a já je milovala. Jeho sestru jsem si dosti oblíbila a scéna, kde se s ní Jackson navždy loučí mě rozbrečela a naštvala. Proč nemohla žít?
Ale tento děj, spolu s tím hlavním knihu netvoří. K tomu všemu ještě řešíme Jacksonova otce, řešíme Nepřátele času, řešíme tolik dalších návazností a kniha je jimi opravdu nabitá.

Celkově mě zaujala a nelituji toho, že jsem jí přečetla. Díky konci, který proklínám :) , mi nezbívá nic jiného, než jen netrpělivě čekat na další díl. Pár nedokonalostí jsem však také objevila. Myslím si, že některé informace jsou zbytečně složitě napsané a čtenář musí přečíst další tři stránky, aby pochopil význam toho předchozího. To je asi ta nejzásadnější věc, co mi na knize vadila - složité vysvětlování. Dále mě trochu naštvalo, že Jackson patří opět k těm hrdinům, ktěří se při nebezpečí rozhodnout chránit každého a to já nemusim. Tak by to přece nikdo nikdy neudělal, postavit se před někoho, koho nezná a chránit ho vlastním tělem. ( blbost :D ) Ale tuto svou, až moc dobrou vlastnsot, se mu místy úspěšně dařilo zakrýt smyslem pro humor a s neodbytným zápalem zjistit vš, co zjistit chce. Takže i jeho jsem si i oblíbila.
Hlavně díky jeho vztahu s Holly, protože tvoří boží pár, u kterého se skoro dalo říct, že spolu dokáží všechno.

Určitě si knihu přečtěte, protože ten konec stojí za to, i když vás pravděpodobně naštve jako mě, protože Jacksonovi a Holly jsem vážně fandila a Jackson to tak zkazil. A tímto asi končím. Jen ať jste napnutí a nuceni si knihu koupit.

Knize dávám 8 bodů z 10.

Děkuji nakladatelství FRAGMENT za poskytnutí recenzního výtisku.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 NikaRoovy NikaRoovy | E-mail | Web | 7. listopadu 2013 v 21:21 | Reagovat

Super recenze. :-)
A máš pravdu ta jména jsou vadná. :'D

2 Pavla Zimanová Pavla Zimanová | E-mail | Web | 7. listopadu 2013 v 23:28 | Reagovat

Hmmmmmm dobrý < moje první reakce :D
Všude o tu knihu zakopávám, každý ji recenzuje, ale až od tebe jsem si recenzi přečetla :D Podle toho co říkáš to vypadá na dobrou knihu, hned jsme začala uvažovat o koupi :)

3 .Putta .Putta | E-mail | Web | 8. listopadu 2013 v 15:09 | Reagovat

Moc děkuju..

4 Eliss Eliss | 9. listopadu 2013 v 15:32 | Reagovat

Zrovna nedávno jsem se nantuhle knížku dívala...

5 E_V_E E_V_E | E-mail | Web | 12. listopadu 2013 v 16:04 | Reagovat

Tiež mi prišli niektoré veci komplikovane napísané, dačo som hneď na prvý krát nepochopila, alebo skôr som sa stratila v tých skokoch časom. Ten koniec bol hrozný (úžasný), musela som si rýchlo prečítať anotáciu k 2ke, či tam ešte TÁ postava vôbec bude 8D Kniha sa mi tiež moc páčila 8)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama