Percy Jackson - Zloděj blesku

3. prosince 2013 v 17:34 |  Recenze knih
Název - Zloděj blesku
Autor - Rick Riordan
Série - Percy Jackson
Počet stran - 400
Nakladatelství - Fragment


Anotace

Jmenuji se Percy Jackson.
Do teď jsem si myslel, že jsem obyčejný kluk, kterého čeká vyhazov ze školy. Zjistil jsem ale, že můj otec je bůh z Olympu.Moje učitelka se proměnila v krvavou příšeru a kamarád je Satyr. Všichni na mě mají spadeno a podezřívají mě z krádeže blesku, zbraně mocného boha Dia. Musím dokázat svou nevinu a najít ukradený blesk a s ním i zloděje. Pomůžeš mi? Bude to ale nebezpečné, tak neříkej, že jsem tě nevaroval!


A série Percyho Jacksona má o dalšího fanouška víc... :D
Ale začneme popořadě.
Zloděj blesku je první knihou této série. V mých rukách jsem si ho představovala už hodněkrát, ale až teď se mi podařilo to uskutečnit. Jako první mě asi ze všeho zaujala obálka. Líbí se mi její zpracování a celá tato kniha, už když se na ni podíváte, působí tajemně a máte strašnou chuť jí otevřít.
A tak jsem ji otevřela.

Hlavní postavou je samozřejmě Percy Jackson. Nemusím se asi obávat prozradit, že Percy je polobůh. Dalšími důležitými postavami jsou dva jeho přátelé : Grover a Annabeth. Právě tato trojka, jejíž členi mi byli všichni sympatičtí, nás provázela skoro celým příběhem.

Percy byl neprávem obviněn z krádeže blesku, ale Zeus ( majitel blesku) mu nevěří a hrozí válkou. Válkou, ve které by spolu změřili síly všichni bohové Olympu. Právě tato válka by zničila svět. Percy proto musí dokázat svou nevinnu a blesk najít a vrátit. Má na to čas do slunečního slunovratu, což není tak dlouhá doba, takže se musí vydat na cestu ihned. Absolutně nepřipravený, nevycvičený, nezkušený. Právě proto se k němu přidá Annabeth a Grover.


Jak jsem se zmínila výše, v této knize nebyla snad jediná postava, která by mi nějak vadila. Samozřejmě že jsem neměla ráda všechny nepřátele, kteří se Percymu, Annabeth a Groverovi stavěli do cesty a neustále ohrožovali jejich životy, ale to se nepočítá. To je normální. Ale určitě jste se mnohokrát setkali s tím, že vám některá kladná postava prostě nesedla. Nebyla nějak hrozná, ale ani na ní nebylo nic, co by vás bavilo. V Percym se s ničím takovým nesetkáte, tedy já jsem se nesetkala...

Takže, něco málo o hrdinech knihy:
Percy - Prostě Percy. Percyho nejde nemít rád, protože jeho chování a jeho narážky na problémy či na lidi jsou neskutečně zábavné a správné a já jsem si ho moc oblíbila.
Grover - Satyr Grover je skutečný přítel. Párkrát se mu sice něco nepovede tak, jak by si přál, ale to mu odpustíme. Je obětavý a hodný a pro Percyho je nepostradatelným společníkem.
Annabeth - Annabeth jsem měla po Percym nejraději. Je tak trochu paličatá a dost umíněná a s Percy Jacksonem se neustále hádá. Tedy, neustále si vyměňují názory. :D Přitom vzájemné narážky, kterými se zasypávají ani jeden nemyslí vážně a právě proto je to často až úsměvné.
Pak jsou tu i další postavy. Děti z tábora polokrevných, Percyho matka a jeho nevlastní otec, Olympští bohové a další, ale ty teď probírat nebudu...

Děj je opravdu dost nabitý a mě bavil. Autor píše velmi čtivě a jeho styl ( že ze všeho si veme něco a do knihy to neskutečně dobře napasuje) mě zaujal a já si ho oblíbila. Kniha je vtipná, má však i své citové stránky a děj nepostrádá smysl a vše dobře pochopíte.
Snad jen jedna věc, která ne že by mi zrovna vadila, ale ... Jak to říct? Zkrátka, marně jsem v knize hledala kapitolu, ve které by se nic nestalo. Která by byla taková pohodová, kde by se mezi sebou hlavní hrdinové jen bavili a něco probírali a jinak nic... Protože to v knize chybělo. Snad na každé páté stránce na Percyho a jeho přátele zaútočili nějaké Lítice, Medúzy a jiné nestvůry. Snad i kdyby si šli ke stánku koupit zmrzlinu, tak by se zmrzlinář proměnil v Mínótaura. Vážně! :D

Tím to asi uzavřu. o ději jsem se schválně zmínila jen okrajově, protože chci, aby jste si tuto knihu opravdu vzali do ruky a přečetli si jí sami, pokud jste to tedy už neudělali...
Takže se nenechte zaskočit hustě nabitými stránkami plné akce a nebezpečí a začněte číst.
Už teď se těším na další díl a tuto knihu všem doporučuji.. a to úplně všem, protože tato kniha je pro každého..

Knize dávám 10 dodů z 10.

Poznámka - Narazila jsem na názor, že často dávám vysoké hodnocení. Pro vysvětlení, zatím všechny knihy, které jsem od založení blogu četla mě bavily a měly jen pár nedokonalostí. Samozřejmě až se setkám s knihou, která bude průměrná, její hodnocení bude samozřejmě odlišné.

Děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Polly Polly | 3. prosince 2013 v 17:52 | Reagovat

Takže za prvé: vážně povedeně napsaná recenze, dobře se to četlo...
Z příběhu jsem byla asi stejně nadšená jako ty ;) Ale upřímně nedoporučuji filmové zpracování - není na tak dobré úrovni jako knížka a trošku sníží smýšlení o celkovým příběhu a i herecké obsazení rolí nebylo moc vydařené - ale za jedno shlédnutí to stojí, jen tak pro porovnání.
Nevím proč, ale já už si od začátku zamilovala Luka - v tom klukovi něco je, já to věděla už od začátku, nebudu prozrazovat co. Moc doporučuji přečíst.

2 Zoey Zoey | Web | 3. prosince 2013 v 18:57 | Reagovat

Já si to musím přečíst! Musím musím musím a stokrát musím :D Už jsem o tom tolik slyšela, ale v knihovně to nemají :( Každopádně určitě se budu snažit se k tomu nějakým způsobem dostat :) Tahle série prý patří k jedněm z nejlepších, i když film prý za moc nestál, a proběhly tam nějaké záměny situací a tak. Já ho neviděla, jen četla recenze a slyšela kamarádku...krásná recenze. Na těch tvých recenzích je něco úžasného, prostě se skvěle čtou :)

3 Eliss Eliss | 4. prosince 2013 v 16:51 | Reagovat

To zní skvěle... asi si ji budu přát k vánocům :-D

4 .Putta .Putta | Web | 4. prosince 2013 v 18:31 | Reagovat

[2]: Děkuju, takové komentáře vždy udělají radost :)

5 Pavla Zimanová Pavla Zimanová | E-mail | Web | 6. prosince 2013 v 14:25 | Reagovat

Knihu jsme četla až po tom, co jsme viděla film a moc se mi taky líbila! I když, já nemám moc ráda Annabeth. Nevim proč, prostě nemám, ale to je asi moje chyba :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama