Syn pekel - V moci démonů

19. prosince 2013 v 18:39 |  Recenze knih
Název - V moci démonů
Autor - Michaela Burdová
Série - Syn pekel
Počet stran - 272
Nakladatelství - Fragment


Anotace
Vydejme se do Velwetie, tajemné země obývané Temnovlky - nesmrtelnými bytostmi, ze kterých jde strach a lidé jsou pro ně pouhou kořistí.
Schyluje se k velké bitvě o moc a vlkodlak Neran a elfka Liadel se ocitají ve velkém nebezpečí. Liadel se chtějí zmocnit nejen démoni, aby získali zpět svou ztracenou sílu, ale také vůdkyně Temnovlků, aby ji využila pro svůj plán. Podaří se Neranovi uchránit milovanou elfku před temnými silami? Co budou muset obětovat pro to, aby mohli být spolu?


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Všechny vás zdravím. Dočetla jsem poslední knihu série Syna pekel a ráda bych se s vámi podělila o můj názor. Rozhodla jsem se, že už nebudu dělat tak šíleně dlouhé recenze, protože to nějak na čtenáře nezapůsobilo a upřímně, já to chápu. Tak snad se mi to podaří napsat srozumitelně a co nejstručněji... :)

Obálku knihy hodnotím kladně, i když bez těch stvůr v pozadí by se také obešla, ale vcelku povedená. Na první díl sice nemá, ale to je vedlejší.

Děj začíná úplně jinak, než skončil. Nacházíme se v době, když byli Neran a Gerrat ještě normální chlapci, kteří zatím vůbec netušili, co všechno je ještě v životě čeká. Mě osobně toto vyskočení ze skutečného děje nevadilo, protože jsem se víc dozvěděla o Neranově rodině a i o tom, jak se vlastně poznal s Gerratem.

Tato část knihy asi po padesáti stranách končí a mi jsme opět v ději, u kterého jsme přestali v knize první. Neran, Etwik, Liadel a Gerrat se vydávají do elfského chrámu, do kterého chtějí schovat Liadel před démonem Garielem. Při jejich cestě je čeká spousta nástrah v podobě Sirén, lovců, samozřejmě Aragen a její smečky a další nepředvídatelné události.
Příběh vyvrcholuje opravdu zajímavě... Démoni opět povstanou a postupně ničí svět. Liadel má opět svou obrovskou moc a stává se nebezpečnou. Svou duši si zatím dokázala zachovat, ale je jen otázka času, kdy ji její moc ovládne a z Liadel se tím pádem stane úplně jiný člověk. Tomu chce zabránit samozřejmě Neran, ale je tady ještě Aragen, které se jen tak nemůže zbavit, protože propojenost mezi ní a Liadel stále platí. Zdá se, že neexistuje řešení, při kterém by neztratil
někoho blízkého...

Příběh mě zaujal a určitě nepostrádal dobrodružství a napětí, které se od této knihy určitě čekalo,ale mě neoslovil.
Od autorky jsem očekávala mnohem víc, protože její předchozí knižní série jsem si opravdu oblíbila a Syn pekel mě prostě zklamal. Už z prvního dílu jsem si odnesla takový nijaký zážitek, ale doufala jsem, že to bylo pouze tím, že jsem teprve hlavní hrdiny poznávala. V druhém dílu se ale nic moc nezlepšilo. V souvislostech jsem se motala neustále a připadalo mi, že postavy v knize jsou málo propracované. Také mi v knize vadila přílišná brutalita. Nelíbí se mi, že smrt člověka tam byla považována za normální věc. Ano vím, že se na děj koukám z pohledu Temnovlků, ale stejně. Myslím si, že autorka mohla tak polovinu mrtvých lidí ušetřit, bylo to zkrátka zbytečné.
Knihu V moci démonů bych zařadila tak do lepšího průměru... Je to kvůli málo propracovaným postavám, kvůli tomu, že jsem se v ději párkrát špatně orientovala, kvůli tomu, že tam bylo na můj vkus až hodně smíchaných bytostí (elfové, skřítci, démoni, sirény...) a kvůli hodně násilí.

Co mě v knize mile překvapilo, byl asi samotný konec. Upřímně vám povím, že jsem ho vůbec takto nečekala a proto jsem byla vážně překvapená. Líbila se mi i ta silná láska, kterou Neran cítil k Liadel, líbil se mi Gerratův a Neranův vztah, i když hodně jejich hádek postrádalo větší smysl, a líbilo se mi i to, že se autorce do knihy povedl vpasovat víc jak jedem příběh. ( Napříkald jsem si v této knize docela oblíbila Wenira). Díky tomu bude mé hodnocení lepší, než jsem prve chtěla.

Knize dávám 7 bodů z 10.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Mei-riefel Mei-riefel | E-mail | Web | 19. prosince 2013 v 19:06 | Reagovat

jsem ráda, že jsem si mohla přečíst další názor na sp :))
a dala si mu celkem vysoké hodnocení. Já mu dala 5/10

2 Eliss Eliss | Web | 19. prosince 2013 v 20:04 | Reagovat

Celkem jsem se těšila na tuto recenzi a tvůj nazor. Myslim si že jsi ho vystihla celkem dobře. :))

3 Polly Polly | Web | 20. prosince 2013 v 17:27 | Reagovat

Mno...recenzi jsem přečetla - je dobrá, ale jelikož mě první díl knihy neoslovil, tak nemám v plánu přečíst dvojku. Nezbývá mi nic jiného než doufat v to, že snad bude příští Míšino dílo - lepší...

4 Alexis Dark Alexis Dark | 24. prosince 2013 v 0:54 | Reagovat

Máš dost kladné hodnocení na to, co jsi četla.
Nechci autorku nějak pomlouvat, protože vím, že psát umí - a dost dobře -, ale už u prvního dílu jsem měla pocit, že čtu dílo někoho, kdo s psaním začíná a u druhého dílu jsem trpěla každou stránkou víc a víc. Málo propracované charaktery postav, málo kvalitní akce, málo popsané docela zásadní události, skoro žádné emoce. Bylo to tak nějak... suchý. Kdyby se v tom autorka ještě trochu pohrabala, něco upravila, něco dopsala... mohl to být fakt velkolepý příběh. Bohužel mám ten dojem, že jí tlačilo vydavatelství a tak ve spěchu všechno rychle ukončila a všechno skončilo přeslazeným happyendem.
Tím ale nechci jenom kritizovat, protože příběh měl i dobré části. Některé části byly popsány opravdu dobře a některé dokonce i vtipně. Někdy byl příběh plynulý a dobrý, ale většinou bohužel ne.
Jinak tahle recenze je dost dobrá. Jenom bych řekla, že vyzrazuje dost z děje, ale tvoje hodnocení je kvalitní, takže palec nahoru :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama