Leden 2014

Ohnivý anděl

26. ledna 2014 v 19:54 Recenze knih
Název - Ohnivý naděl
Autor - Yrsa Sigurdardóttir
Série - Tóra Gudmundsdóttir
Počet stran - 372
Nakladatelství - Metafora


Anotace:
Jaké hrůzy se děly za zdmi ústavu pro postižené, který lehl popelem? Detektivní thriller charakterizovaný slovy "žhavé smrtící plameny, ledově chladné lži" je mrazivý i podmanivý jako sám Island, kde talentovaná autorka žije. Advokátka Tóra Gudmundsdóttir má toho nejděsivějšího klienta své kariéry. O její služby se zajímá duševně narušený sexuální deviant ve výkonu trestu. Nežádá však osvobození pro sebe. Přeje si propuštění Jakoba, mladíka s Downovým syndromem, který údajně založil požár v ústavu pro nemocné. Brzy nato začne Tóra dostávat prazvláštní esemesky a kdekdo jako by najednou měl co skrývat. Pitva ochrnuté neslyšící dívky pak přinese úděsné odhalení… Tóra si náhle připadá jako ve zlém snu. Vždyť, kde jinde než v nočních můrách píší neviditelné ruce na zamrzlé sklo divné znaky a kde se mrtvé pomocnice na hlídání dožadují, že budou dál hlídat své malé svěřence?

Co by vás mohlo zajímat...

24. ledna 2014 v 18:29 Ostatní
Ahojky, po krátké době vás opět zdravím.
Chtěla bych vám říct dvě novinky, které by vás možná mohli zajímat a já bych byla skutečně ráda, kdyby vás opravdu zajímali.

1) NAROZENINOVÉ VIDEO BLOGERKY NIKYROOVY, které se rozhodla natočit na oslavu jejího blogu. Obsah tohoto videa je odkázaný jen na vás. Tady je odkaz na formulář, do kterého můžete psát vaše otázky či úkoly, které chcete, aby byli ve videu zodpovězeny či splněny. Nika prý na 99% splní všechno :D https://docs.google.com/a/zssazava.cz/forms/d/1j7JKpaGv-ifTD0kLDDZAy5sLdTCbiZjxYsUGOS-FjOM/viewform
Myslím si, že s trochou vaší fantazie a s trochou černého humoru by mohlo být konečné video opravdu vtipné a proto určitě nějaký úkol vymyslete.

2) MÁ ÚČAST V NAROZENINOVÉM VIDEU.
Ano, ano, ve videu se ke své smůle objevím i já, takže mě budete moci poznat trochu jinak, než písemnou formou, ale nevím, jestli je to velká výhra, protože já a můj projev je ehm... můj projev :D
No, ale stejně budu ráda, když video jakkoli svými nápady podpoříte a pak se na něj i kouknete. Své úkoly posílejte na výše uvedenou adresu do půnoci 29.1.

3) NA BLOGU BUDU ZVEŘEJŇOVAT VÍCE ÚVAHOVÝCH ČLÁNKŮ.
Myslím si, že poslední dobou mám docela filozofickou náladu a o tu se s vámi budu častěji dělit i tady na blogu. Doufám, že vás nebudou mé myšlenky otravovat a potěší mě, když třeba do komentářů napíšete nějaké téma k mému zamyšlení...

Toť ode mě asi vše...
Mějte se krásně, napiště Nice nějaký zákeřný úkol do videa ( ano, jsem děsně zlý člověk) , vymyslete mně nějaké skvělé téma k úvaze a mějte se krásně..
.Putta

Nespravedlnost

22. ledna 2014 v 21:22 Mé úvahy

Opět vás zdravím a opět jsem tu s úvahou..
Tedy nevím, jestli tento kraťoulinký článek mohu nazvat úvahou, ale v jistém slova smyslu jsem se nad ním musela zamyslet a proto by se to jako úvaha nazvat mohlo.
Jedná se o opravdu krátný příběh, který jsem asi před rokem někde četla a dnes jsem si na něj z nějakého nevysvětlitelného důvodu vzpomněla. Opět mám se o něj s vámi podělit. Něco ve mně totiž zanechal, o tom vypovídá už to, že si ho pořád pamatuji a myslím si, že by mohl vyvolat zamyšlení i ve vás, takže tady to je...

Minulost

20. ledna 2014 v 17:39 Mé úvahy
Všechny vás zdravím.
Rozhodla jsem se napsat článek na téma minulost, protože nad minulostí přemýšlím už dlouho a chtěla bych se s vámi podělit o můj názor. Tedy spíše, mám nutnost se s vámi podělit o můj názor... :D
Předem upozorňuji, že celý článek se pokusím napsat co nejkratší, aby vás jeho délka hned neodradila, ale pokusím se do něj zapsat vše, co chci, aby jste veděli.. :D
Teď se asi ptáte, ( vím že se nikdo neptáte, ale je to dobré větné spojení) proč už konečně nezačnu a tak tedy začínám..


Hledání Aljašky

12. ledna 2014 v 18:33 Recenze knih
Název - Hledání Aljašky
Autor - John Green
Počet stran - 254
Nakladatelství - Knižní klub


Anotace:
Románový debut dnes už známého Johna Greena je strhujícím vyprávěním o dospívání a hledání sama sebe. Šestnáctiletý Miles, posedlý sbíráním posledních slov významných osobností a touhou hledat "velké Možná", je spíše outsiderem mezi svými vrstevníky. Jeho život získá zcela novou podobu, když přejde na internátní školu Culver Creek. Zde se rychle spřátelí se svérázným spolubydlícím a okouzlující, naprosto nepředvídatelnou Aljaškou Youngovou. Okamžitě je vtažen do světa, kde se porušují školní pravidla, pořádají různé večírky i provokace. Miles ožívá v dennodenním kontaktu s novými kamarády a stále víc miluje fascinující Aljašku. A tak vývoj směřuje k okamžiku, kdy se všechno nečekaně navždy změní... Živý, naléhavý a nekonečně dojemný příběh. Americkou knihovnickou asociací byl zařazen mezi deset nejlepších knih pro dospívající.

Měděný jezdec

8. ledna 2014 v 18:09 Recenze knih
Název - Měděný jezdec
Autor - Paullina Simons
Série - Taťána a Alexandr
Počet stran - 616
Nakladatelství - Ikar

Anotace

Rok 1941. Leningad
Město zašlé slávy, kde velkolepé bulváry a výstavní paláce z dob minulých kontrasují se stísněnými komunálními byty a šedou realitou stalinského Ruska.
V Evropě zuří válka, která má brzy osudově zasáhnout i do života Taťány Metanovové. Právě v den, kdy Němci napadnou Rusko, se Taťána poprvé zamiluje - a vzápětí pocítí trpkost zakázané lásky, neboť nadporučík Alexandr Bělov je vyvoleným její sestry Dáši. Situaci navíc komplikuje i skutečnost, že jediný člověk, jenž zná Alexandrovu pravou totožnost, je jeho bývalý přítel Dimitrij, který si myslí na Taťánu.
A tak se milenci, kteří nedokáží odolat vlastní touze, scházejí tajně, aby neranili Dášiny city a neohrozili Alexandrův život, zatímco válka kolem nich nabírá na obrátkách. Když město sevře německá blokáda, hladomor a nelítostná zima, do vztahu Taťány a Alexandra vstoupí zoufalství a všudypřítomný strach ze smrti...

1.kolo - Vzpomínky

2. ledna 2014 v 17:17 Řetězové básně
Hip hip hurray.
Všechny vás zdravím a přináším sem naši společnou báseň. Ano, přiznávám se, trvalo to poměrně dlouho, ale od některých z vás jsem to musela páčit třeba i tři týdny, takže mi to nedávejte za vinu :D Jsem strašně ráda, že naše báseň dospěla k jistému závěru a tady to je:

VZPOMÍNKY

Slyším hlasitě bubnující kapky deště
a tak přistoupím k oknu.
Jak ráda jsem tady doma,
v bezpečí,
kde nezmoknu...

Sleduji, jak déšť stále stéká po skle,
a jako závoj skrývá svět.
Zabalím se do deky, vzpomínám
na to, co už nelze
vzíti zpět.