Poselství jednorožců - komplet

3. února 2014 v 19:09 |  Recenze knih
Název - Poselství jednorožců ( Strážci dobra, Zrádné hory Dragor, Záchrana Lilandggarie )
Autor - Michaela Burdová
Série - Poselství jednorožců
Počet stran - 696
Nakladatelství - Fragment


Anotace:
Vydejte se za dobrodružstvím do Lilandgarie, země posvátných jednorožců!
Jednorožci jsou ztělesněním dobra, a dokud drží pohromadě, nemá zlo šanci. Černý čaroděj se však chce zmocnit jednoho z nich a ovládnout celou zemi. Do Lilandgarie se proto vracejí elfové, aby pomohli zachránit dobro. Elfská princezna Aranis se musí spojit s nevyzpytatelnými draky, aby temné síly přemohla. Skryté tajemství však ohrožuje i soudržnost záchranné výpravy elfů. Podaří se království zachránit a nastolit opět rovnováhu světa?

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pozor, recenze obsahuje menší spoilery!
První díl této série má název Strážci dobra a právě tento díl nás pomalu vtahuje do země Lilandgarie, země elfů a posvátných stvoření. Rovnováha světa je však narušena, protože jeden z jednorožců se oddělil od svého stáda a tím se brána, ochraňující náš svět před nejrůznějšími příšerami dost otevřela. Temný čaroděj Valgar nabyl své moci a celému světu najednou hrozí zkáza.
Tomu se rozhodne zabránit princezna Aranis. K ní se přidají její elfští ochránci: Lavril a Eleas. Postupně se k naší skupince připojí ještě princ Falien, kentaur Temas, tajemný Veragin, který určitě skrývá nějaké tajemství a jeho malý společník: kočkoroh Snížek, kterého nejde nemilovat. Tato konečná sestava se rozhodne držet pospolu, i když na začátku se každý tak trochu bojí, co od ostatních očekávat, ale nakonec se tedy semknou a vydávají se hledat zatoulaného jednorožce.

V druhém díle: Zrádné hory Dragor se dozvídáme, že nalezení jednorožce určitě k míru nestačí. Jednorožec se totiž musí dostat ke svému stádu, aby byla rovnováha opět dokonalá. Proto se s našimi přáteli vydáváme přes hory Dragor, které však určitě nejsou bezpečné. Zatímco naše skupinka se vydává na tuto strastiplnou cestu, příšery, vypuštěné čarodějem Valgarem na svobodu obsadili mnohá města a vesnice a nemilosrdně vraždí jejich obyvatele. Jak toto všechno dopadne, nám prozradí až třetí díl.

Záchrana Lilandgarie je tedy posledním dílem této série. Jeho děj vám však neřeknu. Obsahuje totiž všechny vyjasnění a celé vyvrcholení příběhu a mě se líbil nejvíce. Dozvíte se v něm, jak to nakonec dopadlo s naší skupinkou, jestli se jí podařilo jednorožce vrátit ke svému stádu, jestli porazili všechny nestvůry a Valgara a jestli vůbec všichni v pořádku ukončili své poslání ohledně záchrany světa...
------------------------------
Série Poselství jednorožců se mi jako celek opravdu líbila. Ano, je to dosti neoriginální příběh o boji dobro proti zlu, ale autorce se podařilo vdechnout všem postavám život a já si mnohé z hrdninů oblíbila. Milovala jsem postupné odhalování toho, kdo vlastně ten tajemný Veragin je, milovala jsem zamotané vztahy, které v naší skupině přátel vznikly a milovala jsem jejich nadšení pro mír a spravedlnost.
Do konce života bych si vyčítala, kdybych v recenzi nezmínila postavu, která si opravdu získala mé srdce a tou postavou je Maxarel. Tato postava v příběhu vystupovala opravdu málo. Maxarel je záporák, který naší skupince jen kazí plány. ALE vevnitř, tam někde úplně vzadu v duši... je jiný. Maxarel je bratr Veragina a jejich nesnášenlivost nezná mezí. Ale i jejich vztah se v posledním dílu vyřeší a já si až doteď rvu vlasy kvůli tomu, jak to s nimi dopadlo.

Takže na závěr snad jen toto: Knihy si určitě přečtěte. Myslím si, že první dva díly vás tolik nezaujmou, ale vydržte až do konce, protože závěrečný díl opravdu skrývá mnohé a je v něm tolik smutku, radosti a procítěnosti, že to opravdu stojí za to. Úplný konec série je dobrý i špatný, což není tak strašné, ale vlastně je to strašné, protože já jsem doufala v naprostý happyend, ale bohužel...
Láska je silnější než smrt a než zlo, ale není silnější než osud. Pokud si rádi pobrečíte u nějaké knihy, tak vám zaručuji, že si v posledních 6 stránkách přijdete na své a tato zíliba vás opustí... :(

Jen díky třetímu dílu, dávám sérii Poselství jednorožců 8 bodů z 10.

Mockrát děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku.

Vaše .Putta
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Camilla Camilla | Web | 3. února 2014 v 19:21 | Reagovat

PJ jsem četla a celkem se mi to líbilo, ale co si budeme povídat, žádná sláva... KM je jiný odvar! :D Jediné, co je originální je smutný a celkem otevřený konec. To se mi na tom líbilo. :)
- Hezká recenze. :)

2 Ilon-Ká** Ilon-Ká** | Web | 4. února 2014 v 17:57 | Reagovat

Vypadá to docela zajímavě. Knihy s touhle tématikou se mi zamlouvají, tak snad si je potom taky vezmu :-)

3 Eliss Eliss | 5. února 2014 v 18:27 | Reagovat

Tak na tuhle recenzi jsem se celkem těšila :-D POselství si myslim že je celkem skvělá knížka...

4 Dragita Dragita | E-mail | Web | 4. března 2014 v 18:56 | Reagovat

Půjčím si z knihovny, už nějakou dobu si chci od Míši Burdové něco přečíst;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama