Březen 2014

2.kolo - Duše

31. března 2014 v 19:41 Řetězové básně
Vážení a milí přátelé,
ano ano, já vím, trvalo to děsně dlouho, ale dotáhli jsme to do konce. Z celého srdce se omlouvám těm spolehlivým účastníkům, ktěří svou sloku poslali včas a kteří stejně museli takovou dobu čekat.
Je to moje chyba, někdy jsem emaily od vám přeposílala dál třeba po 3-4 dnech a nebo jsem zbytečně dávala dny navíc těm, kteří svou sloku nestihli včas poslat.
Ale nezlobte se na mě, prosím... Mám toho v poslední době hodně. :)

Hrej hráčem

26. března 2014 v 19:29 Recenze knih
Název - Hrej háčem
Série - The Game
Autor - Emma Hart
Počet stran - 247
Nakladatesltví - Galatea


Anotace:
Oba jsou hráči ve své hře. Oba mají svá pravidla hry. Ale netuší, že život může pravidla hry změnit…
Jaký je plán hry? Maddie v tom má jasno: Arogantní a egoistický playboy Braden z kalifornské univerzity představuje pro ni vše, co se jí na klucích hnusí. Připomíná jí totiž jejího bratra, který dokáže myslet jen na sebe a ničí životy všem v okolí. Maddie spolu s kamarádkami vymyslí plán, jak tomu namachrovanému Bradenovi za všechna příkoří udělit lekci. Hlavní aktérkou plánu je právě Maddie, která má za úkol do měsíce Bradena svést, omotat si ho kolem prstu a pak ho surově odkopnout.
Operace Hrej hráčem může začít.
Žádná ze zasvěcených holek ovšem nemá zdání, že podobný plán má i Braden se svými přáteli. A jakou hru hraje on? Plán je přimět tu paličatou a nedostupnou "královnu univerzity", aby se do něj zamilovala, svést ji, a pak ji srazit na kolena.
Ani jeden z obou aktérů netuší, že život může změnit pravidla hry… Možná oba zjistí, že nejde člověka soudit podle prvního dojmu…

Podezřelý

21. března 2014 v 20:43 Recenze knih
Název - Podezřelý
Autor - Robert Crais
Počet stran - 328
Nakladatelství - Metafora


Anotace:
Za svého pána by Maggie dala život. On je policista, ona policejní pes...
Když se policisté dostanou do přestřelky, není to nic divného. Horší potom je, když při přestřelce zemře mladá policistka. Její parťák Scott James svoje zranění přežije. Výčitky svědomí a touha po pomstě mu však nedávají spát. Všechny stopy po zuřivých zabijácích se ztrácejí, nikdo neví, proč přišly oběti o život. Případ uzavřen.Scott se však nechce vzdát a osud mu přihraje trochu neobvyklého pomocníka. Či spíš pomocnici. Fenku německého ovčáka Maggie. A jak se záhadný případ znovu otevírá a rozkrývá, nalézají k sobě ti dva nelehkou cestu, oba poranění na těle i na duchu.

Ach, ta lenost

17. března 2014 v 18:29 Ostatní
Ahojky,
poslušně hlásím, že stále ještě žiju :)
Užírá mě svědommí, že jsem na blog přestala pravidelně hezky po 3-4 dnech přidávat nové články. Zítra to bude týden od mé poslední aktivity a to podle mě není dobré.
A tak přicházím s vysvětlením: jsem děsně líná. :D
Ano, přesně tak. Neprožívám žádnou psychyckou ani fyzickou krizi, není to tím, že bych nezvládala školu, není to tím že by se na mě všichni vykašlali ani tím, že mě štve spousta věcí a proto mám náladu nanic.. ne, ne a ne.
Naštěstí se mi nic zlého nestalo, žiju si happy a mám se fajn. Takže ano, chápete to úplně správně, vysvětlením mé chabé aktivity je LENOST!!!


Určitě mě chápete, prosím chapte mě :D Znáte ten pocit, když jste zaměstnaný
svým životem úplně naplno, že zkrátka chcete jen žít a žít? Že se vám nechce přemýšlet nad knihou, kterou byste měli zrecencovat, i když byla sebevíc dobrá?
Že prostě nechcete myslet ani se nijak zavazovat větou:
,,Dneska si na to udělám čas. "

Články na blog píšu strašně ráda a nejsou pro mě přítěží, ale někdy to chce trochu povolit a užívat si nic nedělání.Doufám, že víte o čem mluvím, věříím, že výraz slova ,,lenost" znáte a proto víte,jak je nicnedělání a povalování se boží činnost.

Takže se moc omlouvám, alespoň vám tímto krátkým článkem připomínám svou existenci a snad se brzy zase odlenivým, i když to bude asi dost těžké...
Protože koho by bavilo místo čtení knížky s lžičkou nuttely v puse přemýšlet, a dělat si plány, co všechno musím udělat?

Práci pohov.
.Putta :D

Mise

11. března 2014 v 18:48 Recenze knih

Název - Mise
Autor - Allen Zadoff
Počet stran - 349
Nakladatelství - FortunaLibriAnotace:
Na jedinci nezáleží, záleží jen na misi.
Potřebují perfektního vojáka.
Někoho, kdo si dokáže zachovat chladnou hlavu.
Někoho, kdo jedná bez soucitu, beze strachu, bez emocí.

A proto vycvičili teenagera bez minulosti a beze jména.
Je nenápadný, málokdo si ho všimne. Střídá města, školy, kamarády, na novém místě zůstane vždy jen krátce, ale pokaždé někdo zemře. Mise je splněna a on má před sebou nový úkol.
Všechno je najednou jinak, když má zneškodnit starostu New Yorku. S jeho dcerou toho má mnoho společného a starosta mu připomíná otce. Hluboko uvnitř totiž sní o normálním životě, o lásce, o domově a o rodičích, o které přišel. Touží po obyčejném životě natolik, aby misi sabotoval?

Chceme Divergenci !

5. března 2014 v 17:38 Ostatní

Mnoho z vás se určitě také staršně těšilo na světový bestseller Divergent, od autorky Veroniky Roth. V Česku i na Slovensku se tato dystopie stala velmi oblíbenou a většina těch, kteří knihu přečetli se těšili na film.
Filmovou adaptaci měl do kin uvést Bontonfilm CZ/SK, ale jen pár měsíců před premiérou od projektu ustoupil.
Podpisem v této petici vyjádříte svůj nesouhlas s distributorem, který fil stáhl a přidáte se k nám, bojujícím za tento úžasný film.

Všechny vás tedy prosím za podporu. Do petice se můžete podepsat tady: http://www.petice24.com/divergent_petice.


Všem moc děkuji za podporu.

.Putta

Percy Jackson - Prokletí Titánů

4. března 2014 v 18:01 Recenze knih
Název - Prokletí Titánů
Autor - Rick Riordan
Série - Percy Jackson
Počet stran - 336
Nakladatelství - Fragment


Anotace:Že mám moc po svém otci, bohu moří Poseidonovi, už víš... Že patřím do Tábora polokrevných už taky víš... Ale na spoustu otázek neznám odpovědi ani já. Kam se poděla bohyně Artemis? Jaké nebezpečné a záhadné příšeře byla na stopě? Mám na sebe vzít děsivé Titánovo prokletí, kterým by se naplnilo proroctví Orákula? Jsem Percy Jackson a vydávám se se svými přáteli z Tábora polokrevných na další výpravu do mytologického světa. Vezmeme tě s sebou, chceš?

Měsíční chvástačka - únor

1. března 2014 v 13:42 Projekty
Všechny vás zdravím.
Je za námi měsíc únor a já bych vám ráda ukázala mé nové knižní přírustky. Tentokrát se jejich počet vyšplhal na 7 knih!!! Vím, že je to v porovnání s jinými blogery opravdu směšné číslo, ale v lednu jich bylo 5, takže počet 7 je zkrátka můj rekord! :D
Za každou knihu jsem ráda a při vkládání nové knihy do mé knihovničky prožívám naprostou slast. A to vážně nekecám. :)
Takže, jdeme na to.