Percy Jackson - Prokletí Titánů

4. března 2014 v 18:01 |  Recenze knih
Název - Prokletí Titánů
Autor - Rick Riordan
Série - Percy Jackson
Počet stran - 336
Nakladatelství - Fragment


Anotace:Že mám moc po svém otci, bohu moří Poseidonovi, už víš... Že patřím do Tábora polokrevných už taky víš... Ale na spoustu otázek neznám odpovědi ani já. Kam se poděla bohyně Artemis? Jaké nebezpečné a záhadné příšeře byla na stopě? Mám na sebe vzít děsivé Titánovo prokletí, kterým by se naplnilo proroctví Orákula? Jsem Percy Jackson a vydávám se se svými přáteli z Tábora polokrevných na další výpravu do mytologického světa. Vezmeme tě s sebou, chceš?

--------------------------------------------------------------------------------------------------

Prokletí Titánů je třetí díl z této série. Po vzhledové stránce obálka opět nezklamala a opět to, že má kniha pevnou vazbu je dalším plusem.

V knize se setkáváme s hrdiny minulých dílů: s úžasným a dokonalým Percym, s chytrou, přesto zábavnou Annabeth a s velice vtipným Groverem. Ale nyní to nebude pouze tato trojice, která se vydá vstříc nebezpečí. Annabeth je totiž spolu s bohyní Artemis unesena...


Do tábora proto přijíždějí Lovkyně, Artemis je jejich paní, a začne se spekulovat o tom, jak jejich unesené přítelkyně zachránit. V proroctví, které jim Orákulum vypoví, se dozví spoustu nejasných a nebezpečně vyhlížejících informací. Na cestu se nakonec vydá Percy, Grover, Thalia ( Diova dcera, která byla po dlouhou dobu zakletá do stromu borovice), Zoe Večernice ( jedna z Lovkyň) a malá a nezkušená Bianka, která také patří k Lovkyním.

Ani jedna postava z této pětice mi nijak nevadila. Jen jsem očekávala víc od Thalie. Myslela jsem si, že bude více průbojnější a výraznější, ale nemohu říct, že by její charakter byl špatný, to ne.
Percy se výrazně nezměnil, i když místy je trochu vidět, že mu už není 12, že dospívá a vyvíjí se, což není na škodu. :D
Grover se nezměnil absolutně v ničem, takže ten vás určitě mile potěší.
Zoe Večernice mi jako postava k srdci skoro vůbec nepřirostla, radši bych měla ve výpravě určitě Annabeth, ale nedělala nijak velké problémy, takže jsem ani neměla důvod k tomu, proč na ní být naštvaná.
Bianka mě upoutala svou tajemností a svým chováním, a já byla ráda, že její postava vsoupila do tohoto příběhu. Skrývá spoustu věcí, které knize dodávají pestrost a to, co mám ráda...

Při cestě se jako při každé předchozí výpravě musí tato skupinka vypořádat se spoustou příšer, ale i bohů, kteří se je vždy pokusí zabít. Proroctví tvrdí, že dva z jejich pětičlenné výpravy určitě smrt nemine, což není zrovna povzbudivé. Kdo z nich to bude? A podaří se jim vůbec zachránit Annabeth s Artemis? Nebo bude pozdě a Titáni, hrozba světa smrtelníků, ale i celého Olympu, získají svou moc?

Kniha Prokletí Titánů je psaná opět velice čtivě a je nabitá dobrodružstvím a nečekanými zvraty. Až při čtení třetího dílu jsem si pořádně uvědomila, že celá tato série má docela velká písmena, takže kniha se dá přečíst opravdu rychle. Autor píše tak, že se při čtení nenudíte, místy máte strach o vaše oblíbené hrdiny, jindy se u knihy usmíváte, ale nenajdete tu jedinou stránku, která by se vám zdála nekonečná a nezáživná.

Místy mi trošku přišlo, že té akce je v příběhu možná až hodně, že některé boje mezi dobrem a zlem,ani nebyly tak podstatné, ale jak jsem se již zmínila, všechny scény jsou popsány velmi jasně a stručně, takže nemám skoro co vytknout.

Stručně řečeno, od děje očekávejte podobné zvraty a příhody, jako v minulých knihách. Neříkám, že zde jsou stejné události, myslím to tak, že pokud vás předchozí díly bavily, tento vás určitě nezklame.

Další díl určitě také přečtu a už teď se na něj těším. Kniha totiž skončila "překvapivě" otevřeně a ten konec je skvělým lákadlem na pokračování.

Knize dávám 9 bodů z 10.

Velké díky patří nakladatelství Fragment, za poskytnutí recenzního výtisku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dragita Dragita | E-mail | Web | 4. března 2014 v 18:38 | Reagovat

já doufám, že na mě brzy přijde řada v knihovně, zatím mám za sebou první díl. Četla jsem někde, že se mají dělat nové obálky (a moc se mi líbily), tak doufám, že dorazí i k nám a já si to budu moci koupit.;)

2 Katniss Katniss | 4. března 2014 v 19:57 | Reagovat

Tak...jak jenom bych to napsala?
Recenze je pěkná, ale tak nějak nic neříkající - neobsahuje nic konkrétního, co by nového čtenáře nalákalo. Je sice pěkné, že píšeš o hlavních postavách, ale mohla jsi trošku pestřeji vybarvit a nastínit linii příběhu - to že byla unesena Anabeth je sice důležité, ale je tam spousta jiných poutavých okamžiků, které by stály za to zveřejnit a přitom by se toho moc neprozradilo no ne? Percy je výjimečná série, každý díl má své specifické kouzlo, tak proč nenalákat čtenáře něčím, co zaujme? Ale není to nejhorší recenze - ujde to ;)

3 Polly Polly | 4. března 2014 v 20:03 | Reagovat

Recenze se mi líbí, je pěkná, ale musím souhlasit s Katniss - je trošku nic neříkající. Ale moc mi to nevadí, sice mohla být trošku víc energičtější, aby čtenáři navodila atmosféru - ale nevadí, takhle si alespoň musí každý sám najít kouzlo příběhu a nic podstatného si neprozradila :) Takže se mi to celkem líbí :) A těším se, co řekneš na poslední dva díly, myslím, že nebudeš zklamaná - a doufám, že příště nezapomeneš zmínit Luka :D

4 Ilon-Ká** Ilon-Ká** | Web | 4. března 2014 v 20:16 | Reagovat

Recenzi máš moc dobře napsanou a nemůžu nic jiného než souhlasit. JP je prostě dokonalá série a tenhle díl není vyjímkou. Taky jsem od Thalie čekala trochu víc, ale všechny naše očekávání asi nemůžou být splněny.. :-)

5 .Putta .Putta | Web | 4. března 2014 v 20:23 | Reagovat

[2]: Ano, já vím že jsem ten děj trošku ošidila, ale tuto recenzi jsem psala s tím, že na Moře nestvůr jsem jí napsala strašně dlouhou a skoro nikomu se to nechtělo číst, takže jsem si tak nějak od začátku říkala, ať to není moc dlouhé. Ale díky za připomínku, ve 4. díle se to pokusím zlepšit.. :)

[3]: Ty pořád s tim Lukem.. :) Až na něm bude něco super, tak o tom napíšu.. :)
Ehm... to asi nebyla omluva, jakou jsi chtěla... :)

6 Eamane Eamane | Web | 5. března 2014 v 13:11 | Reagovat

Knihy máme všechny doma a jsou výtečné a čtivé. Nadpisy kapitol jsou originální a kniha dokáže pobavit. Doporučuji! :)

7 Camilla Camilla | E-mail | Web | 5. března 2014 v 17:35 | Reagovat

Aw... :33 Já tuhle sérii miluju! :)) Krásná recenze. :)

8 Arilliakly Arilliakly | E-mail | Web | 8. října 2018 v 23:38 | Reagovat

Poids est comment  calleux votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur  essence pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent  perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque  culture  votre coeur  bat, il pompe le sang  par de  vos arteres a la reste  de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-headache-ibuprofen/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama