Podezřelý

21. března 2014 v 20:43 |  Recenze knih
Název - Podezřelý
Autor - Robert Crais
Počet stran - 328
Nakladatelství - Metafora


Anotace:
Za svého pána by Maggie dala život. On je policista, ona policejní pes...
Když se policisté dostanou do přestřelky, není to nic divného. Horší potom je, když při přestřelce zemře mladá policistka. Její parťák Scott James svoje zranění přežije. Výčitky svědomí a touha po pomstě mu však nedávají spát. Všechny stopy po zuřivých zabijácích se ztrácejí, nikdo neví, proč přišly oběti o život. Případ uzavřen.Scott se však nechce vzdát a osud mu přihraje trochu neobvyklého pomocníka. Či spíš pomocnici. Fenku německého ovčáka Maggie. A jak se záhadný případ znovu otevírá a rozkrývá, nalézají k sobě ti dva nelehkou cestu, oba poranění na těle i na duchu.


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dlouho jsem se rozmýšlela, jestli si mám detektivní knížku s názvem Podezřelý přečíst. Fanoušek detektivek určitě nejsem, spíš s tímto žánrem mám opravdu málo zkušeností a ani mě nijak moc neláká. Ale po přečtení asi čtyř kladných recenzí jsem se rozhodla, že to zkusím. A teď jsem za to rozhodnutí upřímně ráda. :)

Příběh nás seznamuje s pejskem Maggie, který pracuje jako psovod a pomáhá vyhledávat výbušniny. Jednoho dne je však skupinka lidí, s kterými Maggie spolupracuje, napadena a její psovod je zabit. Maggie z přestřelky vyvázne, ale marně se jí heldá nový domov.

Schodou okolností je tu policista Scott, který má už také pár nepříjemností za sebou. Je to už 9 měsíců, co nějací padouši zastřelili jeho přítelkyni a on se s tím stále nemůže vyrovnat. Navíc, celý případ se ještě ani nevyřešil, takže vrazi jeho přítelkyně stále běhají na svobodě. Scott tedy žije s velkými šrámy nejen na těle, ale i na duši.

Kvůli nátlaku v práci se rozhodne přidat k psovodům. Psům sice vůbec nerozumí, ale jeho přání mít čtyřnohého společníka je velké a jak všichni víme, když se chce, všechno jde. Scott se seznamuje s Maggie a ti dva si od samého začátku padnou do oka.
A tak se Maggie stává Scottovým psem a zároveň i kamarádkou. Je to konečně další člověk, který se jí od smrti jejího předchozího majitele začíná líbit a i Scott
v Maggie objevuje někoho, kdo mu rozumí.

Scott se s Maggie znova pouští do nevyřešeného případu a znova se začíná s pár dalšími policisty zabívat okolnostmi noci, na kterou určitě do konce života nezapomene a která se mu už 9 měsíců připomíná v nočních můrách. A jeho píle se vyplatí, protože zanedlouho objeví užitečnou stopu, kterou následuje sled dalších zkutečností a policistům se najednou začíná případ více a více odkrývat. V celé věci je zapleteno mnohem víc lidí, než si Scott myslel a už vůbec by neřekl, že něktěří z těch lidí on donedávna považoval za své přátele. A pozor: šťourání se ve věcech, které někdo chce mermomocí utajit, by ho mohlo stát i život!

Ale Scott má Maggie. S Maggie je štastný. A šťastný pán, šťastná Maggie. Šťastná smečka.
A oni dva jsou smečkal!Celkově mě tato kniha hodně překvapila. Očekávala jsem normální detektivní příběh a ono ejhle. Děj úžasně zpestřoval Scottův a Maggiin vztah, protože to bylo něco super. Vůbec bych nečekala, že stránky, kde se člověk baví se psem mohou být tak humorně, ale i citlivě popsány.
Řešení případu, hlavní děj knihy, byl čtivě a plynule napsán a já jsem se na celé rozzuzlení těšila. Konec mě vůbec nezklamal a přesně takto jsem chtěla, aby kniha skončila. Naprosto super.

Robert Crais mi tedy touto knihou dokázal, že další jeho tituly by určitě mohly stát za přečtení a proto nějaký v nejbližší době určitě vyhledám. Pokud byste někdo měl nějaký tip, určitě mi ho napište. :)

Knize dávám 8 bodů z 10.

Tímto bych také ráda poděkovala nakladatesltví Metafora za poskytnutí recenzního výtisku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ilon-Ká** Ilon-Ká** | Web | 21. března 2014 v 21:51 | Reagovat

Vypadá to zajímavě. Taky nejsem žádný velký fanda detektivek, spíš na opak. Těmhle knihám se vyhýbám, ale po přečtení tvé recenze asi svoje rozhodnutí přehodnotím, protože tahle kniha se mi zamlouvá. Normálně bych o ni asi ani nezavadila, ale teď.. Změnila jsem názor :D Jinak hodně povedená recenze

2 Rachel-Roo Rachel-Roo | E-mail | Web | 21. března 2014 v 23:56 | Reagovat

nečetla jsem, ale chystám se na to, díky za recenzi :)

3 Knižné Maniačky Knižné Maniačky | Web | 22. března 2014 v 11:29 | Reagovat

Už veľmi dlho si ju chcem prečítať :)

4 Kessi Kessi | Web | 22. března 2014 v 15:37 | Reagovat

Neznám, nejspíš bude zajímavá ale myslím že by mě moc nebavila. Není to druh knížek co bych vyhledávala :D

5 Zoey Zoey | Web | 23. března 2014 v 18:40 | Reagovat

Musím si to přečíst! Mimochodem, nádherná recenze :O Čte se to samo :-)

6 Polly Polly | 24. března 2014 v 19:07 | Reagovat

Hezky napsaná recenze. Seznámila mě s okrajově s dějem příběhu, moc  toho neprozradila a zároveň upoutala.
Ale asi tato kniha nebude můj šálek kávy..., jelikož po tomto druhu knížek tolik nedychtím, ale určitě jsem ráda, že jsem si mohla přečíst tvůj názor ;o)

7 Eva Eva | 17. ledna 2016 v 1:20 | Reagovat

Knížka mě taky uplně uchvátila, za chvíli přečtená, četla jsem od něj ještě i Pravidlo dvou minut - taky dobrý, docela se mi líbila a čtu Anděla zkázy a vypadá to taky velice dobře...uvidíme.... Já ale na druhou stranu mám strašně ráda knihy Robertsové - romatika a detektivka dokupy :-)  :-)  :-) Navíc psy miluju, takže tahle knížka se mi stala srdcovkou a čekám, jestli a kdy vyjde slibované pokračování

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama