Bitva o labyrint (Percy Jackson 4)

20. dubna 2014 v 19:00 |  Recenze knih
Název - Bitva o labyrint
Autor - Rick Riodan
Série - Percy Jackson
Počet stran - 383
Nakladatelství - Fragment


Anotace:
Jmenuji se Percy Jackson…
Je mi skoro 15. Svět kolem se zdá být čím dál nebezpečnější. Tábor polokrevných už není, co býval. Luke s Kronovou armádou se snaží dostat se za jeho hranice. Vydáváme se do prastarého Daidalova labyrintu. Jdeš do toho s námi? Musím tě ale varovat, důmyslné podzemní bludiště může člověka dovést kamkoli, zmást, dohnat k šílenství a zahubit…

------------------------------------------------------------------------------------------------

Takže jak začít? Další díl ze série Percyho Jacksona mě opět nezklamal. Popravdě musím říct, že ani nijak nepřekvapil, ale knihy z této série nejsou vůbec špatné, takže mi to nevadilo.

Děj
Vládce Titánů Kronos má téměř úplnou moc a jeho znovuvstání se blíží. Hrozí, že Luke, Kronův pomocník a spojenenec se svou armádou příšer zaútočí na Tábor. Všichni si až donedávna mysleli, že je vstup do Tábora chráněn a polokrevní v něm jsou v bezpečí, ALE to nikdo netušil o obrovském labyrintu dole pod zemí, který dosahuje neuvěřitelných rozměrů a pomocí něho se dá dostat snad kamkoli za velmi krátkou dobu. A to má Luke v plánu.

Labyrint však má spoustu chodeb a nástrach a pokud se jím neumíte orientovat, snadno v něm zabloudíte. A zabloudit v labyrintu si nepřeje nikdo... Přesto se však musí proti Lukově armádě nějak zasáhnout a tak i přes všechno nebezpečí se do labyrintu vydává Percy Jackson společně
s Annabeth, Groverem a Tysonem.

Jejich výprava se snaží najít Daidala, stvořitele labyrintu, který údajně jako jediný zná všechny nástrahy. V průběhu děje zjišťujeme, že chodby labyrintu nejsou jedinou věcí, kterou mají naši hrdinové na starost.Čeká je mnoho vážných rozhodnutí. Mnoho setkání s těmi, které by radši už nidky neviděli. Loučení se s blízkými, na kterých jim záleží. Grover stále nevzdává hledání ztraceného boha Pana a v tomto díle nabere jeho pátrání nečekané rozzuzlení, které však přinese i velký zvrat. Také se musí vyřešit situace Nika, syna Háda, který si absolutně neuvědomuje svou moc a spoustu dalších nečekaných událostí, při kterých může kdokoli zemřít.

Můj názor
Ve čtvrtém díle se také začínají více řešit vztahy mezi hlavními hrdiny, což vůbec není na škodu. Ba naopak, starší Percy je mnohem zajímavější a lepší než ten dvanáctiletý kluk na začátku série... :)
Také je neskutečné plus, že příběhem nás neprovází pouze jedna hlavní postava, ale setkáváme se hned s několika dalšími lidmi, kteří jsou v ději také dost podstatní a kteří příběh ještě více oživují.

Samotný konec je velmi dramatický a závěr je jak jinak než dost otevřený a čtenáře zkrátka na další díl dokáže nalákat. Celkově proti této knize nic nemám. Je pravda, že spousta scén, například boje s jednotlivými příšerami, jsou pro děj určitě méně podstatné a autor je klidně mohl vynechat, ale zároveň to zas tak nevadí. Kniha se čte opravdu dobře, díky poměrně velkým písmenům a záživnému ději vám stránky mizí pod rukama a to je určitě dobře.


Zkrátka, od této knihy očekávejte to, co u předešlých dílů. Nějaké scény jsou psány docela s nadnesem, mohou vám přijít trochu dost nereálné a trochu jako pro malé děti, ale těchto scén je málo a jsou jen na pár stránkách, takže děj určitě nezkazí. Na druhou stranu je však kniha plná napětí a akce a to, jak se postupně odkrývají důležité pointy příběhu je zkrátka neuvěřitelně dobře napsané a popsané.

Na závěr bych chtěla říct snad jen to, že jsem neskutečně zvědavá, jak celá tato série skončí a co vše se v posledním díle odehraje.

Knize dávám 8,5 bodů z 10.

Tímto bych chtěla poděkovat nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ilon-Ká** Ilon-Ká** | Web | 20. dubna 2014 v 21:34 | Reagovat

Já mám celou sérii moc ráda, takže ani tenhle díl není výjimkou. Musím potvrdit, že je fakt lepší, jak se začínají řešit vztahy mezi hrdiny a je znát to stárnutí. Je fakt dost vidět, že se všichni vyvíjí a nejsou to ti malý hrdinové, co byli v prvním díle. Jinak skvěle napsaná recenze, jen bych asi dala víc bodů :-)

2 Polly Polly | 21. dubna 2014 v 16:35 | Reagovat

Z tvé recenze -mezi řádky- vyplývá, že z knížky moc nadšená nejsi, nebo mi to alespoň tak připadá...
Já osobně každou knížku PJ obdivuji...(i když je pravda, že pár kousků by mohlo být vynechaných - ale co :D ), souboje s monstry jsou wow a bez nich :D No..., neužila bych si to.

Tak snad se ti bude líbit poslední díl ;)

3 .Putta .Putta | Web | 21. dubna 2014 v 16:37 | Reagovat

[2]: Mě se kniha líbila, jen jsem chtěla být objektivní vůči ostatním :)

4 NikaRoovy NikaRoovy | Web | 21. dubna 2014 v 22:44 | Reagovat

Zajímavá recenze.
Jen fakt nechápu jak někdo může rozdělit hodnocení do 20 bodových možností! Ony pak jsou mezitím i rozdíly? Hustý! :D :D

5 Kessi Kessi | Web | 3. května 2014 v 13:30 | Reagovat

Jak se tak dívám tak teď každý čte zrovna Percyho. Já tuto sérii chci číst taky ale momentálně nemám čas. Taky čtu jiné knihy aby nečetli ostatní všude recenze na ty samé knihy. Jinak dobrá recenze :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama