Duben 2014

Quo Vadis

22. dubna 2014 v 18:18
Název - Quo vadis
Autor - Henryk Sienkiewicz
Počet stran - 592
Nakladatesltví - Omega


Anotace:
Quo vadis je román polského spisovatele Henryka Sienkiewicze z roku 1896. Děj se odehrává v římském impériu za vlády císaře Nerona. Na pozadí milostného příběhu římského patricije Vinicia a křesťanky Lygie popisuje počátky křesťanství, krutosti ze strany Říma, Neronovu znuděnou zvrhlost, požár Říma atd. Významnou roli hraje také Petronius, Viniciův strýc a Neronůvsoudce ve věcech vkusu.
Název tohoto díla vychází ze staré křesťanské legendy, která je vylíčena v závěru románu. Svatý Petr je v době Neronova pronásledování křesťanů přesvědčen svými stoupenci, aby odešel z Říma do bezpečí. Cestou potkává Ježíše Krista, který kráčí do města, a Petr se ho překvapeně ptá: "Quo vadis, Domine?" (Kam kráčíš, Pane?), "Když ty opouštíš můj lid, jdu do Říma, aby mě ukřižovali podruhé.", odpovídá mu Ježíš. Poté se Petr obrací nazpět a později umírá na kříži stejně jako jeho Pán. Z pokory však, aby Ježíše nenapodoboval, si Sv. Petr vyprosí, aby jej ukřižovali jinak - hlavou dolů.

Bitva o labyrint (Percy Jackson 4)

20. dubna 2014 v 19:00 Recenze knih
Název - Bitva o labyrint
Autor - Rick Riodan
Série - Percy Jackson
Počet stran - 383
Nakladatelství - Fragment


Anotace:
Jmenuji se Percy Jackson…
Je mi skoro 15. Svět kolem se zdá být čím dál nebezpečnější. Tábor polokrevných už není, co býval. Luke s Kronovou armádou se snaží dostat se za jeho hranice. Vydáváme se do prastarého Daidalova labyrintu. Jdeš do toho s námi? Musím tě ale varovat, důmyslné podzemní bludiště může člověka dovést kamkoli, zmást, dohnat k šílenství a zahubit…

Erebos

15. dubna 2014 v 17:27 Recenze knih
Název - Erebos: Počítačová hra, která tě sleduje
Autor - Ursula Poznanski
Počet stran - 318
Nakladatelství - Fragment


Anotace:Na jedné londýnské škole si mezi sebou žáci začnou předávat podivné balíčky, jeden se nakonec dostane i ke zvědavému Nickovi. V balíčku je DVD s počítačovou hrou. Hrou napínavou, a hlavně velmi inteligentní. Proč o ní ale nikdo nesmí mluvit a hráči musí dodržovat přísná pravidla? Na druhou stranu jim hra dokáže splnit i ta nejtajnější přání. Pokud neposlouchají nebo se znelíbí poslovi se žlutýma očima, čeká je trest. Jak je ale možné, že hra o každém všechno ví a neuděluje hráčům úkoly jen ve hře, ale i v realitě? Co hra vlastně chce? A jak ji může Nick zastavit?

Tak trochu vykecávající a napojený článek :)

11. dubna 2014 v 17:34 Ostatní
Ahoj všichni,
měla jsem teď opravdu vyčerpávající měsíc... A tentokrát to není leností. :) Hlavně autoškola mi dala zabrat, ale ty zkoušky už mám úspěšně za sebou, takže už bude vše super. :) Konečně beru do ruky rozečteného Percyho, který je založen na straně 30 už asi dva týdny a konečně se začínám vracet ke knihám, k blogu a tím pádem k vám :D

Mimochodem, byla jsem na koncertě Tomáše Kluse a byl to neskutečný zážitek. Pokud vám tento zpěvák nevadí, určitě stojí za to se s ním jednou setkat, protože to je opravdu nezapomenutelné. Děkuju mu za to a děkuju i těm, kteří tam byli se mnou, protože dvě hodiny čekat na podpis a fotku by mě samotnou určitě unudilo k smrti. :)

Tímto bych vás strašně ráda také seznámila s Tomášovým novým CD, s názvem Proměnamě, které si mě oprototi minulému (Racek) absolutně získalo a já jsem z něj unešena. :) Tady je pár neskutečně božích vět, které se objevují v písních a troufám si říct, že některé z nich se mi zařadily do stejné pozice významnosti, jako například slovní spojení z knihy Hvězdy nám nepřály ... :3


"Dělám co mohu a co mohu to odkládám."
"Trpím tím, že vidím ze dna k haldině."
(Oblomov)

"Nechť srdce se rozbíjí láskou-tak přijmi ji."
"Svět je tvá továrna na sny."
(Napojen)

"Vrátils svou duši zpátky do těla."
(Procit)

"Písmena v tvém jméně,
jsou tkána z jemných světel,
neboť pomyslím-li na Tebe,
rozsvítím se a zářím."
(Narozeninová)"Nezapomínej na mě ve zlém."
"Z malé lásky spousta krve."
"Až přetlumočím do šepotu křik."
"Budu si tě sytě snít."
(Nezapomínej)

"A že se při nádechu, prostě neudusím."
(Žezlo)

"Není čas ztrácet čas."
(Noe)
----------
CD- Napojen

:3333333333333333Takže jak jsem se zmínila víš, budu teď mít mnohem více času, takže se těšte na slibovanou recenzi na Erebos, pak na knihu Bitva o lybirint a na Quo Vadis :)

Tomáš je nejlepší!

.PuttaMěsíční chvástačka - březen

1. dubna 2014 v 17:26 Projekty
Všechny vás zdravím!
Už uběhl další měsíc, takže nás čeká CHVÁSTAČKA! Tento projekt jsem si neskutečně oblíbila a přijde mi prostě úžasný. Ráda si takovéto článku čtu na vašich blozích a zároveň je dobré, že si i sama udělám jakýsi svůj měsíční přehled. Bezchybné!
Mě za měsíc březen přibylo neskutečných 10 knih! Nechápu to a jsem za to staršně ráda! Další můj rekord! :D
Mockrát tedy děkuji všem níže zmíněným nakladatelstvím za spolupráci a i vám čtenářům za to, že si sem tam uděláte čas a na můj blog se podíváte. Je to super.