Květen 2014

Napůl zlý

28. května 2014 v 17:58 Recenze knih
Název - Napůl zlý
Autor - Sally Green
Série - Napůl živý
Vazba - měkká
Počet stran - 368
Nakladatesltví - Yoli


Anotace:
Fantasy příběh o nezdolné vůli přežít. Příběh, který vás chytne a nepustí až do poslední stránky.
Nadpřirozený thriller se odehrává v novodobé Anglii, kde mezi lidmi žijí v utajení černí-zlí a bílí-hodní čarodějové. Obě frakce rozděluje silná nenávist a spojuje jedna jediná věc - strach z chlapce, který pochází z obou stran.
Patnáctiletý Nathan je synem smíšeného čarodějnického páru a ostatními čaroději vězněn a mučen. Chlapec musí ze svého žaláře uprchnout před svými šestnáctými narozeninami a najít svého otce, nejsilnějšího a nejkrutějšího černého čaroděje na světě, jinak zemře. Zvládne svůj nelehký úkol přesto, že nemůže nikomu věřit? Ani dívce, kterou miluje?

Hon

24. května 2014 v 17:06 Recenze knih
Název - Hon
Série - Hon
Autor - Andrew Fakuda
Vazba - měkká
Počet stran -296
Nakladatelství - Fragment


Anotace:
Jak zůstat na živu ve světě, kde jsou lidé považováni za pochoutku a všichni touží po jejich krvi?
Pravidla jsou jasná: nesmát se, nepotit se, neupozorňovat na sebe. A hlavně - nezamilovat se do jedné z nich!

Gen se liší od všech ostatních. Nedokáže běžet rychlostí blesku, sluneční světlo ho nezabije a nemá neukojitelnou touhu po krvi. Není upír, je člověk. Je vybrán, aby se zúčastnil honu na poslední lidi. Jeho pečlivě utajovaný život se hroutí. Skupina bezcitných lovců začíná tušit, že s ním není něco v pořádku. Seznámení s dívkou v něm probudí city, které do té doby neznal.
Gen našel něco a někoho, za co má cenu bojovat, a jeho potřeba přežít ve světě plném nemilosrdných dravců je stále silnější...

Profesionálové

19. května 2014 v 18:53 Recenze knih
Název - Profesionálové
Autor - Owen Laukkanen
Vazba - pevná
Počet stran -368
Nakladatesltví - Knižní klub


Anotace:
Původně to byl vtip, pak se z toho vyklubala docela slušná živnost - i ten sebepropracovanější plán však může selhat, když narazíte na soupeře jiné váhové kategorie… Čtveřice vzdělaných, inteligentních a momentálně nezaměstnaných přátel se rozhodne čelit ekonomické krizi po svém - pečlivě a profesionálně organizují únosy boháčů a požadují "rozumné" výkupné, jaké rodina ráda zaplatí. Už dva roky jsou nepolapitelní a tak by to i zůstalo, kdyby omylem nevytipovali oběť, která má kontakty v mafii. Z profesionálů, co měli vše pod kontrolou, se rázem stává lovná zvěř… Chytrý debut se spoustou nečekaných zvratů je úvodním dílem napínavé krimisérie.

Já písničkář 2

15. května 2014 v 17:33 Recenze knih
Název - Já písničkář 2
Počet stran - 87
Vazba - tvrdá
Nakladatesltví - CooBoo


Já, písničkář 2 je zbrusu novým zpěvníkem Tomáše Kluse a obsahuje noty i akordy k desce Racek i nově vycházející Proměnamě.

Zentangle: Relaxační obrázky

12. května 2014 v 17:35 Recenze knih
Název - Zentangle: Relaxační obrázky
Autor - Beckah Krahula
Počet stran -127
Nakladatelství - Metafora


Anotace:
Šestitýdenní kurz kreativní kresby pro pohodu, inspiraci i zábavu… Zentangle je poměrně nové umění, které v sobě neuvěřitelným způsobem spojuje kresbu s relaxací. Možná i vy si při telefonování, čekání nebo na nudných schůzích bezmyšlenkovitě črtáte spirálky, čtverečky, smyčky… Budete-li se tomu však věnovat uvědoměle, zjistíte něco nesmírně překvapivého: nejenže spolehlivě zaženete nudu, ale ještě se budete cítit odpočatí a plní optimismu.

Měsíční chvástačka - duben

6. května 2014 v 20:16 Projekty
Ahojky!
Vím, vím, mám malé zpoždění, ale snad mi to odpustíte. Poslední dobou nějak hodně žiju a řeším spoustu věcí a marně si uždíbnu kousek volného času na zasednutí k počítači. :D Ale co, mám tady mé nové knižní přírůstky, kterých je tentokrát poněkud méně než minule. Během dubna jsem si pořídila celkem 5 titulů a všechny se mi zdají super. :D Další 4 knihy, které zde také mohly být, však prostě musely přijít až 2.května samozřejmě!!!! Really? No nic.. :D

Rváč

3. května 2014 v 14:25 Recenze knih
Název - Rváč
Autor - Niall Leonard
Počet stran - 318
Nakladatelství - Fortuna Teen


Anotace:
Sedmnáctiletý Londýňan Finn Maguire je dyslektik se záznamem v rejstříku trestů. Žije se svým nevlastním otcem, neúspěšným hercem a živí se jako prodavač v restauraci s rychlým občerstvením. Finnovi se ve vteřině obrátí celý život naruby, když jednoho dne najde svého otce brutálně zavražděného. Najednou je na všechno sám. Policie ho považuje za hlavního podezřelého, a tak musí svést souboj s časem, aby očistil své jméno a zjistil, kdo a proč otce zabil. Odpovědi hledá v nemilosrdné džungli londýnského podsvětí, odhaluje temná tajemství a zjišťuje, že člověka dokážou nejvíce ranit ti, kterým věří...