Rváč

3. května 2014 v 14:25 |  Recenze knih
Název - Rváč
Autor - Niall Leonard
Počet stran - 318
Nakladatelství - Fortuna Teen


Anotace:
Sedmnáctiletý Londýňan Finn Maguire je dyslektik se záznamem v rejstříku trestů. Žije se svým nevlastním otcem, neúspěšným hercem a živí se jako prodavač v restauraci s rychlým občerstvením. Finnovi se ve vteřině obrátí celý život naruby, když jednoho dne najde svého otce brutálně zavražděného. Najednou je na všechno sám. Policie ho považuje za hlavního podezřelého, a tak musí svést souboj s časem, aby očistil své jméno a zjistil, kdo a proč otce zabil. Odpovědi hledá v nemilosrdné džungli londýnského podsvětí, odhaluje temná tajemství a zjišťuje, že člověka dokážou nejvíce ranit ti, kterým věří...

---------------------------------------------------------------------------------------

Finn žije téměř poklidný život se svým otcem. Matka od nich odešla už když byl malý kluk a on jí to dodnes nemůže odpustit. S tátou však dobře vycházejí a vzájemně se mají rádi. Vše je však úplně jiné, když Finn jedoho dne přijde domů a zjistí, že jeho otce někdo zavraždil...

Začíná vyšetřování a najednou je vše proti Finnovi. Policisté ho obviňují z vraždy svého otce a Finn nemá nikoho, kdo by mu mohl pomoci se bránit. Pár zápisů v trestním rejstříku, které vznikly v době, kdy se na něj matka vykašlala, mu také moc nepomáhají a tak se na všechno najednou sám. Má však podezření, že jeho otce někdo zabil kvůli scénáři, který v posledních letech psal a který mohl obsahovat informace, o kterých se nikdo neměl dozvědět.
A tak se rozhodne vraždu svého otce pomstít a začne pátrat na vlastní pěst. Příběh je mírně detektivní, ale jsou v něm spousty dalších dějových linií, takže pokud nejste fanoučci detektivek, určitě se nenechte odradit.


Postupem děje poznáváme více Finnovu minulost, která mě číst opravdu bavila a která byla hodně důležitá pro následující souvisloti. Příběh dále okořeňuje Finnova matka, která se po pohřbu jeho otce vrací z ciziny a prosí syna o odpuštění. Ten však k ní cítí neuvěřitelnou nenávist a bolest, kterou mu způsobila se jen tak smazat nedá. K tomu všemu svou roli také zahraje její nynější přítel a vše dohromady se začne vyvíjet nečekaným směrem. Do Finnova života také vstupuje mladá dívka Zoe, jejíž postava je pro celý příběh velmi důležitá, protože nikdy nevíte co od ní čekat.

Jak jsem se již zmínila výše, pátrání je popisováno velmi čtivě a mě kniha bavila. Byla jsem zvědavá na to, jak se vše vyřeší a samotný konec mě hodně překvapil. Rváč je nenáročné a pohodové čtení. Samotný děj je napsán dobře a knížka se do tří dnů dá v pohodě přečíst. Dalším plus je také tvrdá a pěkně vypadající obálka. Samotná postava Finna se mi také moc líbila, já mám prostě ráda, takové ty navrch necitlivé hrdiny s temnou minulostí. :3 A ještě o jeden pocit bych se s vámi ráda podělila. Jelikož je autor knihy manžel známé autorky Padesáti odstínů šedi, bála jsem se, že se to na příběhu odrazí a bude v něm pár erotických scén, o které zrovna moc nestojím. Nic takového se však nestalo a mě to mile překvapilo.


Našla jsem však i pár chyb, které mi vadily. Například otřesy, které Finn v průběhu knihy musel prožít by s každým člověkem dost zamávaly, kdežto hlavní hrdina se z toho za půl dne v klidu vzpamatoval. Některé postavy mi v knize přišly docela zbytečné, ale to je jen můj osobní názor. Abych to tedy shrnula, kniha mě ničím moc neoslovila, zároveň se mi však ani neznelíbila. Tento příběh vidím jako takový, že ničím neurazí, místy najdete pár nedokonalsotí, ale v některých částech vás autor dokáže docela dost napnout a vy zvědavě otáčíte stránku za stránkou.

Knize dávám 7 bodů z 10.

Tímto bych také chtěla poděkovat nakladatesltví Fortuna Tenn za poskytnutí recenzního výtisku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ilon-Ká** Ilon-Ká** | Web | 3. května 2014 v 20:54 | Reagovat

Kniha vypadá zajímavě, ale nevím jestli bych se do nepustila. Není to úplně můj styl, ale jako oddechové čtení to vypadá zajímavě :-)

2 Camilla Camilla | E-mail | Web | 4. května 2014 v 19:44 | Reagovat

Možná bych se na tuhle knihu ráda podívala. :D Zní to hodně napínavě. :) Hezká recenze. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama