Červen 2014

Návrat z temnoty

23. června 2014 v 19:54 Recenze knih
Název - Návrat z temnoty
Autor - Liz Coley
Vazba - pevná
Počet stran - 297
Nakladatelství - FortunaTeen


Anotace:
Bylo jí třináct, když se ztratila.
Zmizela své rodině, přátelům, světu. Když se zčistajasna objevila, zjistila, že jí chybí velký kus sebe samé.
Šestnáctiletá Angie Chapmanová se po třech letech od svého záhadného zmizení vrací domů. Z toho období si nic nepamatuje, jako by jí někdo vymazal všechny vzpomínky. Musí si poskládat příběh o všech hrůzách, které prožila, aby získala nazpět svůj život.
Liz Coleyová napsala znepokojivý, avšak fascinující psychologický příběh o křehkosti lidské mysli, o léčivé síle odvahy, naděje a lásky.

Aliance

16. června 2014 v 20:39 Recenze knih
Název - Aliance
Autor - Veronica Roth
Série - Povstalecká trilogie
Vazba - pevná
Počet stran - 364
Nakladatelství - CooBooAnotace:
Na frakcích založená společnost, v níž Tris Prior kdysi věřila, je v troskách - zničená násilím a mocenskými boji, zjizvená ztrátou a zradou. Když tedy dostane možnost prozkoumat venkovní svět, neváhá, je připravená. Třeba právě za plotem ona i Tobias naleznou společný lehčí život, svobodný od zbytečně komplikovaných lží, zamotaných vztahů a bolestných vzpomínek.
Ale Trisina nová realita je mnohem alarmující než ta, co nechala za sebou. Staré objevy jsou rychle zbaveny své důležitosti. Výbušné nové pravdy mění srdce těch, které miluje. A Tris tak znovu musí bojovat, aby dokázala pochopit složitost lidské povahy - i své vlastní - zatímco čelí rozhodování o odvaze, oddanosti, obětavosti a lásce.
Vyprávění ze dvou pohledů přivede sérii k silnému závěru a odhalí tajemství dystopického světa, jenž uchvátil miliony čtenářů.

Prvních 100

10. června 2014 v 19:27 Recenze knih
Název - Prvních 100
Autor - Kass Morgan
Počet stran - 280
Vazba - tvrdá
Nakladatelství - CooBoo


Anotace:
Od ničivé nukleární války žije lidstvo ve vesmírných lodích vysoko nad radioaktivním povrchem Země. Nyní je však sto mladých delikventů, které společnost považuje za postradatelné, vysláno na nebezpečnou výpravu s cílem znovu kolonizovat planetu. Může to být jejich druhá šance na život… nebo sebevražedná mise.
Stovka odsouzenců, pronásledovaných nástrahami divoké přírody a tajemstvími své minulosti, musí bojovat, aby přežila. Nikdy se z nich neměli stát hrdinové, ale nakonec mohou být poslední nadějí pro CELÉ lidstvo.

V pasti

6. června 2014 v 18:23 Recenze knih
Název - V pasti
Autor - Julie Cross
Série - Rozděleni časem
Počet stran - 331
Vazba - měkká
Nakladatelství - Fragment


Anotace:
Jackson Meyer dokáže cestovat časem. Změnil tak minulost a zachránil život své životní lásce Holly. Stal se agentem tajné divize CIA nazvané Bouře. Jackson a jeho kolegové se dostanou pod palbu nepřátelské divize CIA Oko. Jackson zjišťuje, že svět kolem něho se změnil. Někdo ví o jeho vztahu s Holly vymazaném z minulosti a hodlá toho maximálně využít. Jejich životy se opět ocitají v nebezpečí…

Měsíční chvástačka - květen

3. června 2014 v 18:08 Projekty
Ahojky všichni,
takže je za námi další měsíc a já mám pro vás mé nové knižní přírůstky. Za květen mi do mé knihovny přibylo opravdu hodně knížek. I na mě hodně a to je opravdu co říct, protože mám pořád pocit, že jich mám málo a potřebuji jich ještě spoustu. Ale jak jsem již řekla, za tento měsíc si nemohu ztěžovat. Číslo, které to je, je pro mě číslo opravdu velké a já z té fůry knih mám pořád neskutečnou radost. Zkrátka se mi v květnu nahromadilo poměrně dost recenzáků, ale asi největší zásluhu na tomto číslu má Svět knihy, z kterého jsem si přivezla trošku více povedených kousků. Takže vás nebudu déle zdržovat...
To číslo je 16 a je to naprosto áááááá. Jsem opravdu strašně ráda. 16 knížek, to je prostě něco! :)