Prvních 100

10. června 2014 v 19:27 |  Recenze knih
Název - Prvních 100
Autor - Kass Morgan
Počet stran - 280
Vazba - tvrdá
Nakladatelství - CooBoo


Anotace:
Od ničivé nukleární války žije lidstvo ve vesmírných lodích vysoko nad radioaktivním povrchem Země. Nyní je však sto mladých delikventů, které společnost považuje za postradatelné, vysláno na nebezpečnou výpravu s cílem znovu kolonizovat planetu. Může to být jejich druhá šance na život… nebo sebevražedná mise.
Stovka odsouzenců, pronásledovaných nástrahami divoké přírody a tajemstvími své minulosti, musí bojovat, aby přežila. Nikdy se z nich neměli stát hrdinové, ale nakonec mohou být poslední nadějí pro CELÉ lidstvo.

-------------------------------------------------------------------------

Kniha svou anotací slibuje dosti zajímavý příběh o lidech, žijících ve vesmírné lodi, protože na Zemi není možný život. A právě teď nastal čas, vyslat některé lidi zpátky, aby zjistily nynější podmínky. Na Zem je posláno 100 vězňů, jejihž životy v případě neúspěšné výpravy nebude nikdo postrádat, ale pokud v pořádku dorazí na Zem a tam budou dobré životní podmínky, z těchto 100 lidí se stanou hrdinové a zbytek lodi se bude konečně moci vrátit na Zem.

Kniha Vám však nabídne mnohem více. Příběh je velmi rozmanitý a já jsem si děj opravdu užívala. Sledovat 100 mladých lidí poprvé na Zemi bylo velmi dobře napsané. Kromě toho, každý z nich měl svou budoucnost, která ho dovedla do vězeňské cely a čtenář tedy postupně zjišťuje různá tajemství každého z hlavních hrdinů.Dějem nás provází 4 postavy: Raven, Wells, Bellamy a Glass. Zatímco první tři nám umožňují pohled na první stovku na Zemi a jejich rozhodnutí, Glass zůstala na kosmické lodi a díky ní se dozvídáme, čemu všemu musí obyvatelé lodi čelit.

V příběhu se setkáváme s nástrahami, která Země přináší našim hrdinům, můžeme sledovat jejich spory a dohady, protože nikdy není možné, aby všichni souhlasili s jednou a tou samou věcí. V knížce se však objeví i láska a komplikované vztahy.
Také zjišťujeme, že v kosmické lodi začíná obyvatelům docházet kyslík. Jak to jejich kancléř vyřeší, když od prvních 100 lidí na Zemi nemá žádné zprávy a tím pádem neví, jestli je Země obyvatelná?

Tato kniha mě opravdu mile překvapila a jsem strašně ráda, že jsem si jí mohla přečíst. Příběh je skvěle napsaný, čtenář se při čtení nenudí a je neustále zvědavý na to, co bude na další stránce. Překvapila mě také psychologická stránka knihy. Hlavní i vedlejší postavy mají skvěle propracované charaktery a mě opravdu bavilo sledovat jejich vztahy, hádky apod.

Tuto knihu určitě všem doporučuji. Nenašla jsem v ní snad žádnou chybu, která by mi vyloženě vadila. Samotný konec mě opravdu zaskočil a já jsem už teď zvědavá a natěšená na pokračování.

Knize dávám 10 bodů z 10.

Recenze byla psána pro stránky Databazeknih.cz.

PS: Nevím, jestli to víte či ne, ale podle této knihy je také natočený seriál, který je dle mého názoru rovněž povedený. Má název The 100 a dá se najít na internetu online ke shlédnutí. Děj se docela liší od knižní předlohy, ale přesto mě velmi zaujal. Nevím, jestli je lepší kniha, či seriál, opravdu má každé své kouzlo. A tak pokud nad koupí této knihy stále váháte, koukněte se třeba na pár dílů, abyste měli větší přehled. :)

Trailer:

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Mei-riefel Mei-riefel | Web | 10. června 2014 v 20:36 | Reagovat

Ukázku na seriál jsem viděla už před nějakou dobou a děsně mě to upoutalo. Nejspíš ho začnu sledovat. Knihu bych si po tvojí recenzi taky ráda přečetla. Nejdřív se mi do ní nechtělo, protože se mi moc nelíbí ta obálka, ale teď... :D :)

2 Ilon-Ká** Ilon-Ká** | Web | 12. června 2014 v 15:27 | Reagovat

Skvěle napsaná recenze, ostatně jako vždy. Je to asi jedna z mála recenzí, kdy dáváš plný počet bodů, takže to musela být dobrá kniha. Já ji ještě nečetla, i když se na ni už dlouho chystám. Všude o ni píšou samou chválu a ty nejsi výjimka. :-)

3 NikaRoovy NikaRoovy | Web | 12. června 2014 v 18:49 | Reagovat

Hezká recenze. :) Mně se knížka taky líbila. :)
Jen malá oprava, máš tam Raven a má tam být Clarke. ;)

4 S. S. | Web | 13. června 2014 v 13:19 | Reagovat

Nad touhle knihou jsem hodně přemýšlela. Myslím, že si jí koupím :)
Užitečná recenze! :)

5 Milenne Milenne | Web | 16. června 2014 v 7:24 | Reagovat

Ou...:3
Prvních 100 bych si skutečně chtěla pořídit, zní to neuvěřitelně dobře a jelikož jsem na ní četla valnou většinu pozitivních recenzí, asi na tom něco bude! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama