V pasti

6. června 2014 v 18:23 |  Recenze knih
Název - V pasti
Autor - Julie Cross
Série - Rozděleni časem
Počet stran - 331
Vazba - měkká
Nakladatelství - Fragment


Anotace:
Jackson Meyer dokáže cestovat časem. Změnil tak minulost a zachránil život své životní lásce Holly. Stal se agentem tajné divize CIA nazvané Bouře. Jackson a jeho kolegové se dostanou pod palbu nepřátelské divize CIA Oko. Jackson zjišťuje, že svět kolem něho se změnil. Někdo ví o jeho vztahu s Holly vymazaném z minulosti a hodlá toho maximálně využít. Jejich životy se opět ocitají v nebezpečí…


----------------------------------------------------------------

Děj knihy navazuje na první díl. Pokud si tuto knihu chcete pořídit, přečtení prvního dílu je v tomto případě opravdu nutné. Zkrátka hned od prvních stránek jste vhozeni do děje a je důležité vědět všechny souvislosti, které předcházely.

Hlavní hrdina Jackson se stává tajným agentem organizace CIA. Musí se začlenit do kolektivu ostatních agentů a získat si nějaké přátele. Stále ho však trápí vzpomínky na Holly, kterou navždy vymazal ze svého života, ale přesto se s tím ještě nedokázal smířit. Představa, že Holly s ním už nemá žádnou společnou minulost ho užírá, ale snaží se s tím nějak bojovat.

Vše se ale změní, když je při nové misi poslán do New Yorku. Do města, kde strávil většinu života. Kde poznal Holly. Postupně se sled událostí sesype tak, že se spolu oba dva setkají. Dokážou k sobě najít nějakou cestu i po zjištění, že Jackson svým skokem do minulosti změnil Hollyinu budoucnost, která se vyvinula úplně špatným směrem?

Děj je docela akční. Bavilo mě sledovat agenty CIA při plnění jejich misí. Bavilo mě zjišťovat více o jejich protivnících, o kterých jsme se toho v prvním díle moc nedozvěděli. Také se mi zde líbila zápletka s Jacksonovou matkou a vůbec to, že nám bylo poodhaleno trochu více z jeho rodiny. A fakt, že Holly Jacksona nesnáší a kouká se na něj jako na protivníka bylo rovněž zajímavé sledovat.

I přes to všechno jsem se ale k čtení musela párkrát nutit. Možná to ani nebylo špatným obsahem, ale zpracováním knihy. Stránky jsou docela hustě popsané a někdy mi prostě neubíhaly pod rukama tak, jak bych chtěla. A v knize mi vadila ještě jedna věc. V hodně částech jsem se neskutečně zamotávala. Jacksonovi skoky do minulosti a zpátky byly vážně chaotické a já jsem si je špatně srovnávala do hlavy. Jackson skočil do minulosti, vrátil se, najednou se chod věcí úplně změnil a než jsem přišla na příčinu, už zase skočil do jiného roku a já z toho byla úplně vedle.
Třeba je to jen můj problém a ostatním čenářům to nepřišlo, ale mě strašně štvalo, jak v průběhu děje pořád nevím o co šlo.

Samotný konec byl však naprosto zajímavý a já jsem vážně zvědavá, jak se z toho všeho dokáže autorka v příštím díle vykroutit. :)

První kniha se mi asi líbila víc, ale druhý díl mě určitě nijak nezklamal. Příběh plynne svým tempem a vám nedělá problém ho do deseti dnů přečíst. Je v něm více zajímavých zápletek, které vás baví pozorovat a jste zvědaví, jak se dál vyvinou. Na třetí díl se těším a určitě si ho budu chtít přečíst. Snad ho budu lépe chápat. :)

Knize dávám 7 bodů z 10.

Tímto bych chtěla poděkovat nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ilon-Ká** Ilon-Ká** | Web | 6. června 2014 v 20:20 | Reagovat

Vypadá to fakt skvěle. Já se teď chci vrhnout na první díl, takže si celou tvoji recenze nepřečtu. Ale přečetla jsem obecný, jak se ti to líbilo atd a myslím, že je to dobrá knížka. Ale uvidím, jak se mi bude líbit ten první díl :-)

2 Kane Kane | Web | 6. června 2014 v 21:36 | Reagovat

Já jsem na tento díl zvědavá. První se mi líbil, ale byly tam různé nedostatky, taky se mi to někdy nečetlo zrovna lehce, hlavně začátek mě vůbec nebavil. Škoda, že u druhého dílu je to stejné, ale tak to se nějak překousne. Především kvůli tomu konci, který bude určitě stejně úžasný jako v prvním díle. :)

3 Milenne Milenne | Web | 6. června 2014 v 21:43 | Reagovat

Nevím proč, ale první díl této edice mě nijak zvlášť nezaujal, takže bych si ho asi nevzala. Nicméně, moc hezká a povedená recenze! :)

4 Zoey Zoey | Web | 7. června 2014 v 22:21 | Reagovat

Nečetla jsem první díl, takže nějak nevím o co jde. Ale anotace zní dobře, už jen to CIA v názvu mě láká :3 :D

5 Kessi Kessi | Web | 10. června 2014 v 17:48 | Reagovat

Hezká recenze ale nečetla jsem ani první đíl takže já bohužel o knihách nic nevím :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama