První stříbrná kniha snů

10. července 2014 v 18:52 |  Recenze knih
Název - První stříbrná kniha snů
Autor - Kerstin Gier
Série - Silver
Počet stran - 352
Vazba - pevná
Nakladatelství - CooBoo


Anotace:První díl nové trilogie od Kerstin Gierové, autorky oblíbených Drahokamů!

Tajuplné dveře s klikou ve tvaru ještěrky, mluvící sochy a zdivočelá chůva se sekerou… sny Liv Silberové jsou poslední dobou docela strašidelné. Obzvlášť jeden ji neustále pronásleduje. V tomhle snu je v noci na hřbitově a pozoruje čtyři kluky během jakéhosi podivného magického rituálu.
Ti kluci jsou jí ale povědomí a není to náhoda, skutečně existují, chodí totiž s Liv do školy a vlastně jsou docela fajn. A někteří teda obzvlášť ;)
Opravdu strašidelné - ještě strašidelnější než jakýkoli hřbitov v noci - je to, že tihle kluci o ní vědí věci, které by ve dne nikdy nahlas neřekla, leda ve snu. Jak je tohle možné? Je to pořádně zamotaná hádanka, ale hádankám nemohla Liv nikdy odolat…

-------------------------------------------------------------------------------------

Při pořizování této knihy jsem absolutně netušila, o čem by měla být. Autorka mě však svou předchozí sérií opravdu zaujala a tak jsem u této knihy neváhala a s chutí se do ní pustila.

Děj mi nepřišel ničím originální, přesto mě opravdu bavil. Šestnáctiletá Liv se se svou matkou, mladší sestrou a jejich chůvou už po několikáté stěhují, kvůli matčinu zaměstnání. Znamená to další změnu v jejich životě, nový byt, novou školu, nové přátele. Jak si s tím Liv poradí?

Nová škola je opravdu zajímavá. Liv už ze začátku poznává partu čtyř nejoblíbenějších kluků na škole a když se s ní setkají v opravdu podivném snu, začne jí to být podezřelé. Proč se o ní najednou tak zajímají? A proč se chovají tak tajemně, jakoby měli co skrývat?Dále školu navštěvuje Secrecy: dívka či chlapec, nikdo neví... Tato osoba však ví každý malér, který se na škole přihodí a všechny tyto drby zveřejňuje na svých stránkách Plesky Třesky. Kdo se za touto osobou skrývá?
-----
Kniha se dá rozdělit na dvě části: to, co se děje ve skutečnosti a to, co se odehrává ve snech. Autorka snový svět popsala fantasticky a mě se ta myšlenka opravdu líbila. Snový svět hlavní hrdince upřímně závidím. :)

Liv odmalička milovala tajemství a tak se do všeho pouští po hlavě. To mi bylo velmi sympatické a děj vyprávěný právě Liv jsem si neskutečně užívala. Stránky mi mizely pod rukama a já měla knihu za tři dny přečtenou.


Takže kdybych to měla shrnout: Liv díky svým snům pomalu objevuje tajemství čtyř kluků z její školy. Díky tomuto tajemství se dozvídá spoustu dalších souvislostí mezi hlavnímu postavami. Dále kromě normálního života vede i snový život, který je rovněž zajímavé pozorovat. A dumání nad tím, kdo je bloger/ka Secrecy... uá, to mě dokázalo skvěle užírat. :D


Vyvrcholení této knihy se dalo snadno očekávat, ale to jsem autorce lehko odpustila. U této knihy jsem se přesvědčila o tom, že spisovatel nemusí mít vždy strašně originální a zajímavý nápad na děj, aby mu pod rukama vznikla skvělá kniha.

Svým úžasným stylem psaní mě Kerstin uchvátila a já si děj opravdu užívala. Příběh je vyprávěný strašně čtivě a na mě působil mile,
napínavě i vtipně zároveň. Určitě se těším na pokračování této normálně úžasné trilogie.. :)

Knize dávám 9 bodů z 10.

Recenze byla psána pro Databazeknih.cz

.Putta
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Deny el Infian Deny el Infian | E-mail | Web | 10. července 2014 v 20:01 | Reagovat

Tahle kniha na mě čeká v knihovničce a zatím jsem slyšela většinou jen kladné ohlasy, navíc je to Gierová, takže se opravdu strašně moc těším na její čtení :3

2 Ilon-Ká** Ilon-Ká** | Web | 10. července 2014 v 23:59 | Reagovat

Mě kniha dostala tím nápadem, protože mě originální přišel. Četla jsem asi jen jednu knihu s podobným námětem. Ale jinak asi s recenzí souhlasím, hlavně s tím, že konec byl předvidatelný. Ale jinak to byla hezká kniha, která se dobře četla, stejně jako tvoje recenze :-)

3 Kessi Kessi | Web | 16. července 2014 v 21:29 | Reagovat

Zní to zajímavě, hezká recenze. Kdybych ji uviděla, odradila by mě již z dálky obálka která se mi nelíbí ale kdybych si přečetla o čem je, asi bych po ní sáhla :)

4 Eliss Eliss | 3. listopadu 2014 v 18:57 | Reagovat

OMN taková úžasná knížka...
čím ti prosimtě přšel děj knihy neoriginální?? :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama