Hrdinové pekel

19. srpna 2014 v 11:25 |  Recenze knih
Název - Hrdinové pekel
Autor - Darren O´Shaughnessy
Série - Demonata
Vazba - pevná
Počet stran - 188
Nakladatelství - CooBooAnotace:Beranabus a Dervsish jsou mrtví.
Bec uzavírá s Lordem Lítost děsivé spojenectví.
Pecka je slepý a proti své vůli uvězněný na Zemi.
Grubbs je šílený žalem a ztrácí nad sebou kontrolu.
Démoni přecházejí do našeho světa.Učedníci umírají jeden po druhém.A Stín stále čeká.
Vítejte na konci.

--------------------------------------------------------------------------------------------

Hrdinové pekel jsou desátým a posledním dílem ze série Demonata. Z této série jsem četla pouze druhý díl, který mě docela bavil a proto mě zajímal konec celé série. Jednotlivé díly na sebe navazují a je myslím dobré, číst knihy ve správném pořadí, protože se lépe orientujete mezi hlavními postavami a jejich minulostí, což já jsem nemohla.

Avšak knihu Hrdinové pekel jsem si přesto užila. Snadno jsem se v ději zorientovala a nějaké ty narážky na fakta, která se stala v minulosti jsem nevnímala a ničemu to nevadilo.

Poslední díl Demonat je dosti depresivní. Do lidského světa proniká čím dál tím více nestvůr a naděje na záchranu je nulová. Z našich tří přátel se stávají pouze dva přátelé, protože Bec uzavřela spojenectví s jejich hlavním nepřítelem a rozhodla se bojovat proti nim. Zbývá Pecka a Grubbs, a pár jejich přátel. Všichni vědí, že svět bude zničen, že opravdu žádnou šanci nemají, přesto do každého boje dávají všechno a snaží se najít alespoň nějaký způsob, jak démony přemoci.


Kniha byla napsaná velmi čtivě a děj skvěle ubíhal. Hlavní hrdiny jsem si stihla oblíbit a opravdu jsem obdivovala jejich nasazení. Vždyť by bylo velmi snadné, přidat se na stranu zla a mít zaručené vítězství, oni se však k něčemu takovému nesnížili a hrdě si stáli za svým.

Kniha ale není jen o zabíjení. Každá postava má svůj charakter a mě bavilo číst rozhovory, které mezi sebou vedli, či sledovat jejich rozhodování v různých situacích.Místy jsem se u knížky i zasmála, místy mi bylo docela smutně. V příběhu narazíme na různé nespravedlnosti, na ztráty lidí, které si nezasloužili zemřít, na zradu, na naději... zkrátka, kniha je docela emotivně napsaná.

Jak ale celá situace dopadne? Opravdu autor tuto série zakončí velkou apokalypsou a všechny lidi nechá zemřít? Opravdu náš svět ovládnou stvůry?

Konec knihy je jedno velké překvapení a už jen kvůli tomu konci byste si Hrdiny pekel měli přečíst. Ten závěr byl opravdu něco úžasného a zároveň strašného, že jsem z toho byla dost vedle.

Celkově mě tato kniha překvapila. Místy jsem sice těch střetů s různými přízraky měla dost a čtení toho, jak naši hrdinové vypichují stvůrám oči, také nebylo úplně super, ale to jsou detaily. Jediná věc, která mi tuto knihu vážně oškliví je ta obálka. CooBoo umí udělat velmi hezké obálky, ale celá tato série se jim podle mě moc nepovedla. Mrzí mě, že takový dobrý příběh je schovaný pod obálkou, která mě ničím nezaujme.
Knize dávám 8 bodů z 10.

Recenze byla psána pro Databazeknih.cz

.Putta

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 mujmaly-tajnysvet mujmaly-tajnysvet | Web | 19. srpna 2014 v 19:55 | Reagovat

Ta kniha se taky líbila=)

2 Ilon-Ká** Ilon-Ká** | Web | 19. srpna 2014 v 20:58 | Reagovat

Já četla asi tři díly a to ne popořadě. Ale stejně si chci knihu přečíst, protože by mě zajímalo jak to nakonec skončí. :D Hezky napsaná recenze. :-)

3 Patas One Patas One | Web | 21. srpna 2014 v 8:53 | Reagovat

Omlouvám se za spam. Rád bych totiž doporučil můj vlastní blog, kde se věnuji dvěma tématům pro každého - a to finančním základům, které ve škole neslyšíme a měli bychom... A dále návykům a postřehům pro spokojenější život. Věřím, že si každý najdete to své ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama