Němčina pro samouky

13. srpna 2014 v 12:22 |  Recenze knih
Název - Němčina pro samouky + CD s MP3
Autor - Eva Hereinová, Barbara Hochheim, James Branam
Počet stran - 212
Vazba - měkká
Nakladatelství - Fragment


Anotace:
Naučte se německy s úsměvem!
S Karin a Conny si osvojíte praktickou slovní zásobu a naučíte se základy německé gramatiky.
Díky CD ve formátu MP3 si poradíte i s německou výslovností. Jednoduchá struktura této moderní učebnice je ideální nejen pro samouky.

-----------------------------------------------------------------------------------

Tato kniha mě neuvěřitelně překvapila. Očekávala jsem něco, jako školní učebnici, kde je spousta cvičení a vysvětlení téměř žádné. Nevím jak na ostatních školách, ale má zkušenost je taková, že jsem se na testy z učebnice učit zkrátka nemohla!

Zpracování této knihy hodnotím velmi kladně. Hned na prvních stránkách se nás autorky snaží seznámit s tím, jak máme s knihou pracovat. Hned v úvodu je také výslovnost německé abecedy a důležité informace například o psaní podstatných jmen, o přízvuku, či o rozdílech v psaní a čtení slov.


Výuka je rozdělena do 15 lekcí. Autorky si vyžadují, aby čtenář postupoval dál jen tehdy, kdy si celou jednu lekci vyplní a porozumí tomu, co se v ní dočetl. Každá lekce obsahuje alespoň jeden příběh, takovou krátkou povídku na půl stránky. Ze začátku jsou v těchto povídkách často opakována stejná slovesa a proto je příběh opravdu snadný na pochopení. Přesto jsou pod textem dva sloupky slov, které slouží jako slovníček. Takže pokud nějaké slovo neznáte, pod textem si můžete přečíst jeho význam! Super!


To ale není vše, co se v jedné lekci nachází. Je dosti obsáhlá gramatikou, která je podle mě nejdůležitější a která by měla být zkrátka všude, aby si čtenář mohl přečíst, jak správně sestavovat věty, či časovat různá slovesa. Každá lekce je také naplněna německými větami s českým překladem, což je podle mě velmi důležité! Tedy já se alespoň učím lépe celé fráze, než abych si lámala hlavu s tím, jak danou větu sestavit. :) Na konci každé lekce je většinou dvoustránkové cvičení, které obsahuje všechno, co vám v oné lekci bylo sděleno a vy sami můžete po vyplnění posoudit, co jste se naučili.


A to nejdůležitější, kniha obsahuje CD, ve kterém je většina cvičení namluvená, tutíž se nemusíte bát, že byste se naučili špatnou výslovnost.

Teď o prázdninách jsem se knize moc nevěnovala, ale myslím si, že se mi ve škole bude určitě hodit. Jdu na gympl a němčinu budu mít prvním rokem, doufám tedy, že mi tato kniha umožní další materiál k pochopení výuky :)

Bodové hodnocení knihy nemůžete srovnávat s ostatními hodnocenými knihami, protože obsahem se naprosto odlišují.
Hodnotím tedy zpracování knihy a můj názor na její obsah.

Knize dávám 10 bodů z 10.

Mockrát děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ilon-Ká** Ilon-Ká** | Web | 13. srpna 2014 v 19:48 | Reagovat

Už jsem o této pomůcce slyšela a prý je to opravdu super, tak snad si to taky seženu, protože němčinu se budu taky učit prvním rokem. A ještě bych to potřebovala pro angličtinu, tak se mrknu jestli to taky mají. :-)

2 Kessi Kessi | Web | 13. srpna 2014 v 19:53 | Reagovat

Musí to být velice dobré pro ty co s eučí německy ale já bych zešílela :D Němčina není nic pro mě :D

3 Kája Kája | E-mail | Web | 13. srpna 2014 v 22:47 | Reagovat

První mě napadlo: Kdo by se učil němčinu dobrovolně?? Ale jo, knížka vypadá dobře, ale já němčinu z celého srdce nenávidím a to ji mám jen 3 roky na škole! :D
http://my-little-boring-me.blogspot.cz/

4 Ava Ava | Web | 18. srpna 2014 v 10:32 | Reagovat

Už jsem o ní četla na jiném blogu. I když se němčinu neučím jako druhý jazyk (španělštinu), tak bych moc ráda pokračovala i v němčině. Sama nevím, jestli bych to takhle zvládla, ale proč to nezkusit. Asi by to ale chtělo opravdu pečlivou přípravu :D

5 Kit731 Kit731 | Web | 12. září 2014 v 9:46 | Reagovat

Takovéto učebnice (jazyk pro samouky) jsou zpracovány dobře, sama se učím z norštiny a jsem jí nadšená, takže chápu tvé okouzlení z němčiny. Ta je mimochodem báječná - jsem ráda, že se na ni těšíš a přeji hodně štěstí. Kdyby se nedařilo, nevzdávej to, opravdu to stojí za to.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama