Žena v černém: Anděl smrti

7. srpna 2014 v 13:34 |  Recenze knih
Název - Žena v černém: Anděl smrti
Autor - Martyn Waites
Počet stran - 210
Vazba - pevná
Nakladatelství - Metafora


Anotace:NA MOTIVY SLAVNÉHO ROMÁNU SUSAN HILLOVÉ
1940: Druhá světová válka
Skupina školních dětí se dvěma učitelkami prchá z válkou těžce zkoušeného Londýna, aby našly útočiště ve starém zpustlém domě uprostřed močálů.
Někdo tady však na ně čeká...
Někdo děsivý a nebezpečnější než bomby pršící z nebe...
Je to... ŽENA V ČERNÉM

------------------------------------------------------------------------

Od této knihy jsem rozhodně neočekávala tolik, kolik jsem si z ní v závěru odnesla. Obálka se mi na hororovou knihu zdála poněkud skvětlá a samotný motiv mě nijak nezaujal. Teď jsem však velmi ráda, že jsem si knihu mohla přečíst.

Příběhem nás provází hned několik postav. Seznamujeme se s paní ředitelkou Jean a s učitelkou Evou, které mají na starost sedm dětí. Všichni společně se chystají opustit Londýn a zachránit si život, který je v této době tak drahocenný.

Avšak dům, který jim má další dny poskytnou bezpečné obydlí, jaksi vůbec bezpečně nepůsobí. Zchátralá budova, téměř rozpadající se před očima, se tví uprostřed močálů daleko od civilizace. To ale naši skupinu neodradí a pomalu se začnou zabydlovat. Každým dnem je však dům strašidelnější a učitelce Evě pomalu začíná docházet, že se v budově opravdu něco děje.


V příběhu se mi neskutečně líbila psychika každé z postav. Nejvíce mě asi zaujal Edward, jedno z dětí, které čerstvě přišlo o svou matku a snaží se s tím vypořádat po svém. Dále tu máme již zmiňovanou Evu, která jako první podlehne myšlence, že v domě je ještě někdo a marně se to snaží vysvětlit své kolegyni, která však vše popírá. Ale každá nová informace, co Eva zjistí, ji dál vede k zjištění, že její intuice je správná...

,,Kdykoliv ji někdo spatří, zemře dítě."

Ano, žena v černém opravdu chodí po domě. Co jí však k tomu vede? Kvůli čemu navádí jedno dítě po druhém, aby si samo vzalo život a proč to ty děti opravdu udělají?

Do příběhu se dostává pilot Herry, který se zahledí do Evy a společně se snaží přijít na tajemství, které dům skrývá. Děj byl neskutečně dobře napsaný a já jsem hltala každou stránku. Postupné odkrývání dávno zapomenutých událostí opravdu vytvořilo vysvětlění, které je tak příšerné, že je lepší se jím nezabývat. To už ale nejde. Hra začala!

,, Jennet Humfreyová zlá, dítě svoje ztratila..."
,, Umřelo jí v neděli, viděli ho v pondělí..."
,, Ententýky ententy, kdo je další? Přece TY! "

Příběh mě opravdu dostal. Autor o sobě prozrazuje, že horory miluje a snažil se do této knihy dát všechno. A to se mu skutečně povedlo. Děj je strašidelný, písmenka vás uvádějí do takového zvláštního pocitu a vy si jen kladete otázku, jak vše skončí. Odhalení celého tajemství ženy v černém je velmi poutavé a promyšlené a opravdu mrazivé. V knize se stane tolik věcí, kvůli kterým autora nenávidíte a to je podle mě obdivuhodné, když autor něco takového dokáže, nemám pravdu? :D

Knížku určitě všem doporučuji. Dovede vás určitě k zamyšlení nad svým životem, který teď vedete. A číst psychiku každého dítěte, znát dětské uvažování a myšlení... To na vaši psychiku taky docela zabrnká.
Příběh však nebyl jen strašidelný, ale i smutný. Hodně smutný. Zkrátka Žena v černém: Anděl smrti je určitě kvalitní kniha, kterou doporučuji.


Knize dávám 9,5 bodů z 10.

Děkuji nakladatelství Metafora za poskytnutí recenzního výtisku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Míša Míša | Web | 7. srpna 2014 v 15:03 | Reagovat

Tak tahle knizka muze byt vazne skvela! :) hezka recenze :)

2 Ilon-Ká** Ilon-Ká** | Web | 7. srpna 2014 v 20:11 | Reagovat

Kniha je zajímavá a skvěle napsaná, hlavně ten konec. Nad tím jsem potom přemýšlela ještě hodně dlouho. :D Ale myslím, že není pro ty ostřílené v hororech. Spíš jen pro ty, kdo začínají. :-)

3 Kessi Kessi | Web | 13. srpna 2014 v 19:54 | Reagovat

Tuto knížku jsem také mohla mít ale rozhodla jsem si ji neobjednat jelikož v naší rodině se moc horory nepodporují :D i když sama jeden píšu ale to oni neví :D jinak knížka vypadá dobře a může být dobrá.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama