Září 2014

Tak jsem dospolupracovala.... :DDD

30. září 2014 v 20:24 Mé úvahy
Zdravím, mám na vás menší dotaz. Dáváte do svých recenzí převážně svůj osobní názor na knihu, nebo se děj snažíte hodnotit obecně? Níže uvedený text je totiž odpověď od nakladatelství Galatea na mou recenzi ke knize Hrej tajně. (Odkaz)
V recenzi jsem knihu nešetřila, ale nemyslím si, že by můj názor ovlivnil spoustu dalších čtenářů... Tak si tak kladu otázku, jestli k recenznímu výtisku lze napsat negativní recenze... Asi jo, ale jen jednou... :D

Zde je tedy zkopírovaný email, reagující na mou recenzi:

Milá Jitko,
moc mě mrzí, jakým stylem jste napsala svou recenzi - tolik negativismu
a naprostého zhnusení jsem dlouho nečetla. Váš odpor k celé knize čišel
z každého slova a jak správně komentovala jiná blogerka, pletete si i
jména hrdinů. Jitko, nikdo Vás nenutil si psát o recenzní výtisk dalšího
dílu, neboť pokud nebyl Vašim šálkem kávy díl první, dá se předpokládat,
že i jeho pokračování bude ve stejném duchu. Samozřejmě Vám v žádném
případě nechci vyčítat Váš názor - zkrátka sto lidí, sto chutí - a teď
už víte, že Vám tento žánr nesedí. Názorů (ať už pozitivních či
negativních) našich blogerů či čtenářů si opravdu vážíme, nicméně jste
ten svůj mohla podat jiným způsobem, než jste předvedla ve své recenzi.

Myslím, že nastal čas ukončit naši spolupráci. Děkujeme za dosavadní
spolupráci pro Galateu a za Váš čas, který jsme věnovala našim knihám.
Do budoucna držíme palce, ať máte šťastnější ruku při výběru recenzních
výtisků jiných nakladatelů.

Za Galateu zdraví
H.B.

-------------------------

Setkal se už někdo s něčím podobným? Budu ráda za jakýkoli názor... :)
.Putta

Hrej tajně

28. září 2014 v 10:39 Recenze knih
Název - Hrej tajně
Autor - Emma Hart
Série - The game
Vazba - pevná
Počet stran - 200
Nakladatelství - Galatea


Anotace:Aston Banks se nikdy nechtěl zaplést do vztahu s Megan Harperovou - ani té osudné noci. Od dětství ho pronásledují děsivé vzpomínky, se kterými není schopen se vypořádat. Ví, že právě ona by dokázala během chvíle prorazit ochrannou zeď, kterou kolem sebe postavil, aniž by si to uvědomil.

Braden, Meganin dlouholetý přítel z dětství, nad ní drží ochrannou ruku, a ona ho rozhodně neměla v plánu zklamat tím, že si něco začne s Astonem. Když však pozná, že Aston není jen typický frajírek, jakým se zpočátku jevil, už není cesty zpět…

Astonovo dětství bylo horší než si vůbec Megan uměla představit. Její láska je ale mnohem silnější než démoni, kteří ho dennodenně pronásledují. Ani Aston se už dál nedokáže lásce bránit, ale právě díky ní se může svým démonům postavit a porazit je. Konečně má šanci poprat se s tím, co je ukryto hluboko v jeho nitru… s tím, čemu už nikdy nechtěl čelit… s tím, čemu se tak dlouho vyhýbal. S tím vším se ale musí vypořádat tak, aniž by Braden něco zjistil…

Uchovat jejich vztah v tajnosti nemohlo být nikdy těžší…

Kde hvězdy stále září

16. září 2014 v 21:52 Recenze knih
Název - Kde hvězdy stále září
Autor - Trish Doller
Počet stran - 256
Vazba - pevná
Nakladatelství - CooBoo


Anotace:Co si Calie pamatuje, je na útěku se svou matkou, která ji jako dítě unesla od otce. Calie nikdy nežila normální život - nikdy neměla opravdový domov, nikdy nepoznala svou rodinu, nechodí do školy a nejčastěji se živí jídlem z automatů. A když její matku zatkli a Calie se vrací ke svému otci, musí najít způsob, jak nechat minulost za sebou a jak se stát součástí velké rodiny. A hlavně musí uvěřit, že láska opravdu existuje a ona může být milována, nejen využívána. A jaké místo se k tomu hodí víc než malé městečko na Floridě s velkou řeckou komunitou, kde je celý rok krásné počasí, oceán je za rohem a rybářské lodi každé ráno vyrážejí na lov?
Trish Dollerová napsala neuvěřitelně poutavý a drsný příběh o tom, jak se vyrovnat se ztrátou, zradou i láskou - a hlavně příběh o tom, jak neztratit sám sebe.

Enjoy

10. září 2014 v 18:46 Recenze knih
Název - Enjoy
Autor - Solange Bied Charreton
Počet stran - 156
Vazba - pevná
Nakladatelství - Odeon


Anotace:
Typický hrdina dneška: čtyřiadvacetiletý Charles, snaživý nováček ve velké firmě, slibná kariéra - a závislost na sociálních sítích. Svůj život vede na síti ShowYou, kde panují neúprosná pravidla: uživatelé musí alespoň jednou týdně sdílet video ze svého soukromí, jinak jim zruší profil. A to si Charles nemůže dovolit - zůstat na síti znamená zůstat naživu. Jeho protikladem je studentka Anne-Laure. Seznámí se, zamiluje se do ní - a zjišťuje, že NEMÁ PROFIL na síti! Zjišťuje, že čte papírové knihy, že si pouští klasické desky… Portrét "Generace Y" - lidí, kteří nepoznali život bez internetu a chytrých telefonů, je velice kousavým, ironickým i krutým portrétem současnoti

Příběh dvou staletí

1. září 2014 v 12:11 Recenze knih
Název - Příběh dvou staletí
Autor - Rachel Harris
Série - Mé sladké šestnácté století
Počet stran - 328
Vazba - pevná
Nakladatelství - CooBoo


Anotace:
Alessandra D'Angeli touží po dobrodružství. Je unavená ze svého života v renesanční Florencii, kdy se musí podřizovat zkostnatělé morálce i očekávání ostatních. Jednou jedinkrát chce být sama sebou. A ze všeho nejvíc touží se znovu setkat se svou sestřenkou Cat, která za ní přišla z budoucnosti. A hvězdy vyslyší její prosbu.

Alessandra se najednou ocitá v 21. století - ze všech stran na ni útočí podivné zvuky, lidé jsou naprosto skandálně oblečeni a zdá se, že se svět zbláznil. Avšak Alessandra ví, že jí hodiny neodvratně odtikávají čas, než se bude muset vrátit zpět do šestnáctého století, a tak si chce největší dobrodružství svého života pořádně užít. A co by to bylo za dobrodružství, kdyby nedošlo i na lásku?