Hrej tajně

28. září 2014 v 10:39 |  Recenze knih
Název - Hrej tajně
Autor - Emma Hart
Série - The game
Vazba - pevná
Počet stran - 200
Nakladatelství - Galatea


Anotace:Aston Banks se nikdy nechtěl zaplést do vztahu s Megan Harperovou - ani té osudné noci. Od dětství ho pronásledují děsivé vzpomínky, se kterými není schopen se vypořádat. Ví, že právě ona by dokázala během chvíle prorazit ochrannou zeď, kterou kolem sebe postavil, aniž by si to uvědomil.

Braden, Meganin dlouholetý přítel z dětství, nad ní drží ochrannou ruku, a ona ho rozhodně neměla v plánu zklamat tím, že si něco začne s Astonem. Když však pozná, že Aston není jen typický frajírek, jakým se zpočátku jevil, už není cesty zpět…

Astonovo dětství bylo horší než si vůbec Megan uměla představit. Její láska je ale mnohem silnější než démoni, kteří ho dennodenně pronásledují. Ani Aston se už dál nedokáže lásce bránit, ale právě díky ní se může svým démonům postavit a porazit je. Konečně má šanci poprat se s tím, co je ukryto hluboko v jeho nitru… s tím, čemu už nikdy nechtěl čelit… s tím, čemu se tak dlouho vyhýbal. S tím vším se ale musí vypořádat tak, aniž by Braden něco zjistil…

Uchovat jejich vztah v tajnosti nemohlo být nikdy těžší…

-----------------------------------------------------------------------------------------

Takže, nebudu to tady dlouho rozkecávat, jdeme rovnou k věci. Hrej tajně navazuje na předchozí díl Hrej hráčem. Hrej hráčem jsem četla a.... nevím, ale nijak mě tato kniha nezaujala. Druhý díl jsem si tedy nepořizovala s velkým očekáváním, byla jsem jen zvědavá, jak se autorka popasuje s pokračováním.

Hlavní dějová linie je naprosto nezajímavá, bez jakékoli pointy či napětí. Hlavními hrdinami byl Aston a Megan, kteří v předchozím díle hráli pouze vedlejší postavy, ale čtenář o nich už nějaké podvědomí přesto měl, proto nebylo těžké se v ději najít. To ale bylo tak všechno, co bych na knize dokázala ocenit.

Aston je arogantní děvkař, který se mi opravdu hnusil. Jeho vztah k Megan byl zajímavý jedině v tom, že se ho snažili před ostatními tajit. Čtenář tak nějak pořád čeká na to, kdy se v knize stane nějaký zajímavý zvrat nebo něco podobného, ale stále nic a nic.

Kniha byla opravdu hodně nabitá romantikou a erotikou, což také nebyl můj šálek kávy. Absolutně nechápu autorčin záměr, vykreslit hlavní hrdiny jako takové ty ubožáky, co se baví jen a jen o tom, kdo s kým spí a kdo je větší kterén. Jejich rozhovory mě ničím neobohatily, spíš naopak. Nebyla stránka, kde by nebylo sprosté slovo či nějaká stupidní narážka. Ano, mě to opravdu vadí. Na knihách kritizuji i nespisovné věty, natož toto. Tak nějak zkrátka uctívám knihy s hlubokou myšlenkou, knihy, které mi umožní zážitek, od kterých se nemohu odtrhnout, toto ani jeden bod nesplňovalo.

Když bych tedy měla celý děj (neděj) shrnout, autorka mě nesmírně zklamala. Na to, že jsem do knihy nedávala žádné očekávání jsem nebyla ani trošičku mile překvapena. Teď zpětně vidím, že předchozí díl měl alespoň nějaký příběh, nějaké rozuzlení... Hrej tajně však bylo jen povídání o tom samém pořád dokola, kde mi vadil styl toho povídání... :D

Knihu by nejspíš ocenili romantické čtenářky, kterým nevadí číst jednu erotickou scénku za druhou a které neomrzí dokola se opakující větná spojení, která postupně tak trochu ztrácí na významu. Pokud si chcete tuto knihu pořídit, určitě by vám neměla vadit sprostá slova, kterých zde najdete až až.

Knížka rozhodně není pro mě. Nutila jsem se k jejímu čtení a tak nějak jsem se snažila ty hnusárky nevnímat. Možná můj názor bude někomu připadat zveličený, ale toto všechno, co tu tolik kritizuju mi vážně hodně vadilo.

Knize dávám 1 bod z 10.

Děkuji nakladatelství Galatea za poskytnutí recenzního výtisku.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Klarv Klarv | E-mail | 28. září 2014 v 13:38 | Reagovat

Ahoj. Trochu se ti pletou pojmy. Za prvé sis spletla jméno. Braden je sice sukničkář, ale ten nemusel tajit nic, před ním musela Megan a Aston tajit svoji lásku. Takže to, co píšeš není pravda. Za druhé mě pobavilo, že sis knihu nekupovala s velkým nadšením a přitom jsi ji dostala jako recenzní výtisk, to je teda nákup. :D

2 Ilon-Ká** Ilon-Ká** | Web | 28. září 2014 v 18:20 | Reagovat

Já nečetla ani jeden díl a ani nevím jestli chci. Je hodně lidí, co Hrej tajně kritizují a nadávají na to, jak je kniha sprostá. Já mám, stejně jako ty, radši knihy, které mají nějaký smysl a něco mi dá. :-)

3 Janet Smith Janet Smith | E-mail | Web | 30. září 2014 v 21:25 | Reagovat

Ahoj, jestli knihy stále máš, nechceš o ně udělat giveaway? ;) Nebo něco podobného? Mě by taková "výhra" rozhodně nevadila ;)

4 Clara Black Clara Black | E-mail | Web | 30. září 2014 v 22:05 | Reagovat

Konečně někdo, kdo má stejný názor jako já! :-D

5 Kessi Kessi | Web | 28. října 2014 v 11:57 | Reagovat

Ne že by mě vyloženě hnedka přitáhla ale nezní špatněa i přes špatný názor bych si ji klidně přečetla :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama