Kde hvězdy stále září

16. září 2014 v 21:52 |  Recenze knih
Název - Kde hvězdy stále září
Autor - Trish Doller
Počet stran - 256
Vazba - pevná
Nakladatelství - CooBoo


Anotace:Co si Calie pamatuje, je na útěku se svou matkou, která ji jako dítě unesla od otce. Calie nikdy nežila normální život - nikdy neměla opravdový domov, nikdy nepoznala svou rodinu, nechodí do školy a nejčastěji se živí jídlem z automatů. A když její matku zatkli a Calie se vrací ke svému otci, musí najít způsob, jak nechat minulost za sebou a jak se stát součástí velké rodiny. A hlavně musí uvěřit, že láska opravdu existuje a ona může být milována, nejen využívána. A jaké místo se k tomu hodí víc než malé městečko na Floridě s velkou řeckou komunitou, kde je celý rok krásné počasí, oceán je za rohem a rybářské lodi každé ráno vyrážejí na lov?
Trish Dollerová napsala neuvěřitelně poutavý a drsný příběh o tom, jak se vyrovnat se ztrátou, zradou i láskou - a hlavně příběh o tom, jak neztratit sám sebe.

---------------------------------------------------------------------------------------------

Tato knížka mě sama o sobě moc nezaujala, ale jelikož jsem všude okolo slyšela, jak se na ní všichni těší, nevydržela jsem to a knihu jsem si pořídila. Určitě toho nelituji!

Myslela jsem si, že příběh v sobě bude mít velkou hloubku a že v každé druhé větě najdu nějaké skryté sdělení. Nevím proč jsem něco takového očekávala, ale tak nějak se mi takovýto styl psaní ke knize hodil. Možná to udělala ta úžasná obálka, kdo ví. :)

Děj samotný však byl něco trochu odlišného. Zkrátka takový realistický příběh o tom, jaké to je vyrůstat s matkou, která není schopná vydržet na jednom místě. Která vám nedá žádné zázemí, prostě moc nezvládá roli matky jako takové. A tak se seznamujeme s Callie, která ve svém životě nemá nic jistého. Neví, kdy najednou mámu popadne jedna z jejích depresí, která způsobí to, že se okamžitě stěhují někam jinam. Tak takhle Callie vyrůstá.

Pak ale přichází změna. Callie se dostává do péče ke svému pravému otci, kde konečně poznává význam slova mít domov. Poprvé má rodinu, poprvé získává nějakou kamarádku a poprvé se cítí doopravdy milována. Vymění tento nový život za svou matku?
Jak se vypořádá s nároky, které se na ní najednou budou sypat?

Myslím si, že každý čtenář si v knize najde něco, co ho zaujme. Kde hvězdy stále září je milé a příjemné čtení, se zajímavou zápletkou, kterou vás baví sledovat.

Příběh hezky plynul a při čtení vám stránky příjemně mizely pod rukama. Místy jste se u knihy usmívali, místy jste byly napnutí, chvílemi jste se mírně nudili a chvilkami vám bylo smutno ...Celkově tedy hodnotím knihu kladně. Pocity hlavní hrdinky z různých situací byly velmi trefné a celkově mi nevadilo, že knihou nás provázela právě ona. Dále mě bavilo sledovat charaktery vedlejších postav, kterých bylo docela hodně, což vždy ocením.

Knize strhávám jen jednu hvězdičku a to z jednoho prostého důvodu. Od příběhu jsem čekala trošku větší hloubku. Autorka vymyslela velice zajímavé téma, které mohla lépe rozvinout a udělat z knihy ještě něco víc. To je asi tak jediné, co mě trochu zklamalo.
Knihu přesto mohu s čistým svědomím doporučit!

Knize dávám 8 bodů z 10.

Recenze byla psána pro Databazeknih.cz

.Putta
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Zoey Zoey | Web | 17. září 2014 v 14:32 | Reagovat

Taky jsem o knize hodně slyšela, a asi se po ní poohlédnu. Zaujala mě anotace, a i když je to asi něco trochu jiného, tak neva :) Musí to být pěkný příběh.
Taky mám ráda vedlejší postavy! Když je člověk všímavý, tak se vyvíjejí i ony, ne jen hlavní hrdina :)
Super recenze! Hodně dobře o knížkách píšeš :))

2 Ilon-Ká** Ilon-Ká** | Web | 17. září 2014 v 20:11 | Reagovat

Taky jsem o knize slyšela hodně chvály a pozitivních recenzní, takže to je jistě úžasné dílo, jak jde poznat i z tvé recenze. Původně mě to nezaujalo, proto jsem si knihu nevzala, ale teď mě to dost láká, takže si ji asi koupím. :)

3 Nikyška Nikyška | 19. září 2014 v 10:05 | Reagovat

Na tuto knihu se hrozně těším... chtěla jsem si jí koupit sama, ale babička mi to zakázala s tím, že už jí má doma a dostanu jí k narozeninám... kniha mě zaujala svou obálkou a anotací... jsem ráda, že se ti líbila, teď se na ni těším ještě více... :)

4 Ivcca Ivcca | Web | 26. září 2014 v 19:52 | Reagovat

Na tuhle jsem moc zvědavá :)

5 Kessi Kessi | Web | 27. září 2014 v 12:20 | Reagovat

Anotace zní dobře, hodnocení jsi jí dala taky poměrně dobré takže by asi stála za přečtení :D hezká recenze

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama