Příběh dvou staletí

1. září 2014 v 12:11 |  Recenze knih
Název - Příběh dvou staletí
Autor - Rachel Harris
Série - Mé sladké šestnácté století
Počet stran - 328
Vazba - pevná
Nakladatelství - CooBoo


Anotace:
Alessandra D'Angeli touží po dobrodružství. Je unavená ze svého života v renesanční Florencii, kdy se musí podřizovat zkostnatělé morálce i očekávání ostatních. Jednou jedinkrát chce být sama sebou. A ze všeho nejvíc touží se znovu setkat se svou sestřenkou Cat, která za ní přišla z budoucnosti. A hvězdy vyslyší její prosbu.

Alessandra se najednou ocitá v 21. století - ze všech stran na ni útočí podivné zvuky, lidé jsou naprosto skandálně oblečeni a zdá se, že se svět zbláznil. Avšak Alessandra ví, že jí hodiny neodvratně odtikávají čas, než se bude muset vrátit zpět do šestnáctého století, a tak si chce největší dobrodružství svého života pořádně užít. A co by to bylo za dobrodružství, kdyby nedošlo i na lásku?

---------------------------------------------------------------------------------------

Příběh dvou staletí je pokračování ke knize Mé sladké šestnácté století. Všem bych doporučila, aby si před touto knihou přečetli první díl této série, protože potom by se v ději strašně špatně orientovali.

Zatímco v prvním díle se cestovalo ze současnosti do minulosti, v této knize je to naopak. Alessandra, žijící v renesanční Florencii dostane možnost podívat se do moderního světa. Pomocí cikánky Reyny je přenesena do roku 2013. Užije si Alessandra život, který vedeme my?


Příběh dvou staletí mě lákal více, než předchozí kniha. Tak nějak jsem byla strašně zvědavá na Alessandřiny reakce na vše kolem sebe a také na to, jak se jí podaří zapadnout mezi ostatní. Čtenář hned ze začátku vytuší, že to určitě nebude snadné.

Děj ale vůbec není nějak depresivní. Alessandra se ukáže být velmi odvážná a do všeho jde po hlavě. Je si plně vědoma, že její výlet je omezen jen na několik dní a pak bude muset zpátky a proto se snaží užít každou hodinu. :)

Můžeme sledovat její seznámení s Austinem, klukem, který je prostě dokonalost sama, až na ty nedokonalosti samozřejmě. Dále se Alessandře podaří získat roli Julie v divadle a splní si alespoň na pár dní svůj velký sen, být herečkou, což je pro ženu v 16, století absolutně nepřípustné. A zkrátka vidíme, jak se v moderním světě našla a že patří mezi ty lidi, co se narodili příliš brzy na svou dobu...

Jak nakonec vše skončí? Vrátí se Alessandra bez odporu zpátky domů? Setká se znovu se svou milovanou rodinou? To ale znamená život, kde si nebude moci splnit své sny a kde na ní čeká o několik let starší manžel, kterého nemiluje.


Příběh dvou staletí je taková milá knížka, která ničím neurazí. Děj se čte dobře a rychle a vy jste zvědaví, jak všechno skončí. Určitě od této knihy ale neočekávejte žádnou velkou akci, místy to je jen takové to zamilované čtení.

Se samotným koncem jsem moc nesouhlasila, ale na druhou stranu se cítím divně, když s ním nesouhlasím. Strašně by mě zajímal názor ostatních, protože konec je o velkém rozhodnutí, které není vůbec snadné a já si nejsem jistá, jestli si Alessandra vybrala správně.

Knížku určitě doporučuji nenáročným čtenářům a nebo těm, kdo neočekávají žádné velké zvraty v ději a tak. Když příběh shrnu do jedné věty, tak bude znít takto.

Kniha je o našem světě, v podaní dívky z minulosti, která vše kolem sebe vidí jako život plný nepřeberných možností.

Knize dávám 7 bodů z 10.

Recenze byla psána pro Databazeknih.cz

.Putta
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ilon-Ká** Ilon-Ká** | Web | 1. září 2014 v 17:03 | Reagovat

Nečetla jsem ani první díl, což mě mrzí a chci to dohnat, protože to vypadá hodně zajímavě a originálně. A navíc to má úžasné obálky! :-)

2 Mayline Mayline | Web | 1. září 2014 v 18:38 | Reagovat

Vypadá to hrozně dobře :) Stejně jako první díl, který jsem ještě nečetla, ale chtěla bych :)

3 Camilla Barnet Camilla Barnet | E-mail | Web | 14. září 2014 v 14:14 | Reagovat

O téhle jsem hodně přemýšlela, ale nakonec jsem si knihu nepořídila. Bojím se, že by mě zklamala. :I
Hezká recenze. :)

4 Sisík Krysík Sisík Krysík | Web | 25. prosince 2014 v 22:47 | Reagovat

Knihu jsem si nakonec koupila :D Nebo dostala no.. :-D
Příjemně mě překvapila, ale nějaké vážné drama opravdu nečekejte :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama