Poslední z bohů

21. října 2014 v 19:33 |  Recenze knih
Název - Poslední z bohů
Autor - Rick Riordan
Série - Percy Jackson
Počet stran - 408
Vazba - pevná
Nakladatelství - Fragment


Anotace:
Percy Jackson Poslední z bohů je pátý díl série o synovi boha moří Poseidona, hrdinovi a také obyčejném chlapci Percy Jacksonovi. Autorem celé řady je Rick Riordan.
Percymu bude šestnáct let. Je jedním z Olympanů, polobohů, kteří kdysi sídlili na bájné hoře v antickém Řecku. Dnes převzala sílu vést Zemi k dobru a drtit síly zla Amerika. Z problémového dítěte s poruchami chování i učení vyrostl zdatný bojovník. Stále na něm leží hrozba dávného proroctví a teď se velká kniha, kde jsou zapsána, otevírá a Percy konečně zjistí, jaký osud mu byl předpovězen. Předpověď byla vyřčena před sedmdesáti lety a Percy už splnil tolik náročných úkolů, že nikdo kromě jeho samotného nepochybuje o Percyho schopnosti vyrovnat se s každou situací. I kdyby to mělo být prokletí vyřčené ve velké knize.

--------------------------------------------------------------------------------------

Poslední díl série Percy Jackson konečně přečten!
Obálka knihy se mi i zde, jako u předchozích dílů, opravdu líbí! Sledovat tuto sérii v mé knihovničce je opravdu slast pro oči knihomola! Určitě nelituji času, který jsem do této série vložila.

Dostáváme se do velkého finále. Nastal čas, kdy se vyplní dávné proroctví, ve kterém hraje jednu z hlavních rolí Percy Jackson. Uchyluje se k bitvě. Ta rozhodne, zda se Kronovi podaří svrhnout ostatní bohy a chopí se vlády nad světem, což by vedlo k jeho zničení. Polokrevní se této bitvy také zúčastní a tady se teprve ukáže, jak silný každý je a jestli je opravdu na straně svých přátel, či nikoli.

Tato kniha je psaná převážně na bitevním území, takže většinu textu autor popisuje, kdo zabil jako nestvůru a kterému obrovi se podařilo sežrat polokrevného hrdinu... Ale to by to nebyl Rick Riordan, aby nás kniha zklamala... Pokud se nevyžíváte v bojovných scénách, určitě nebuďte zklamaní, protože autorovi se povedlo celý příběh napsat poutavě, vtipně a akčně, takže mě se kniha četla podobně jako ostatní díly. Při čtení odkrýváte všechny souvislosti a rozmotáváte zápletky, které se v této sérii postupně vytvořily a mě to zkrátka bavilo.

Určitě ale není pravda, že kniha je jen o té velké bitvě z proroctví a že o ničem jiném se na těch čtyřista stránkách nepíše. Vůbec ne! Opět sledujeme Percyho počínání a rozhodování, jsme zvědaví na tajemství, která nám budou v této knize odkryta a řešíme vztahy hlavních i vedlejších hrdinů vůči sobě. I samotná bitva není jen o zabíjení, ale o taktice a o tom, jak se kdo zachová v té a oné situaci. V knize se už neobjevuje moc nových souvislostí, takže byste se v ničem neměli ztrácet, protože o každé informaci, která se řeší, víte vše potřebné. A určitě vám nebude vadit,když prozradím, že se autor v tomto díle zameřil na Lukovu minulost, což děj skvěle obohatilo a já si to užívala.


Samotný konec se podle mě povedl! A to myslím povedl jakože opravdu povedl! Zkrátka takové to zakončení, který si každý při čtení přeje, ale zároveň ho na tom něco zarazí, u čeho si řekne: Tak tohle jsem nečekal! Rozuzlení dávalo smysl, přesto vám vyrazilo dech a vy jste museli na chvilku zvednout oči a zamyslet se nad tím, co jste právě zjistili. Najednou už víte, jak to všechno dopadlo a je vám líto, že už nebude nic, co byste mohli s těmito hrdiny prožít... Ano, o sérii Bohové Olympu vím, ale víte jak to myslím...

Tento závěrečný díl tedy hodnotím podobně jako díly předchozí. Žádná kniha z této série mě nezklamala a autor si získal můj obdiv. Série Percy Jackson je taková velká pohádka, jejíž čtení vám v patnácti vůbec nevadí.

Knize dávám 9 bodů z 10.

Mockrát děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ilon-Ká** Ilon-Ká** | Web | 21. října 2014 v 20:09 | Reagovat

Ten konec byl opravdu něco! Originální, potěšující a smutný zároveň. Hodně se mi to líbilo, vlastně celá tato série je skvěle napsaná :-)

2 Polly Polly | 21. října 2014 v 20:15 | Reagovat

...to bylo čekání, jako na The 100, které je už zítra :D Moc hezká recenze, sice nic moc neprozradila - ale přesto se dobře četla.
Čekala jsem, že mi věnuješ alespoň malý odstaveček o Lukovi, nestalo se - ale doufám, že sis ho oblíbila jako já ;)
Docela začínám přemýšlet že bych si sérii PJ přečetla znovu... ;)

Také můžu všem doporučit ke čtení - souhlasím s tebou, že je to taková akční pohádka pro starší. :-)

3 Anika Rodriguez Anika Rodriguez | Web | 22. října 2014 v 14:16 | Reagovat

:3 Jé.. já zrovna tento díl též nedávno přečetla a zrecenzovala!
Hodně jsem od knihy očekávala a opravdu se vše vyplnilo.Rick Riordan umí báječně psát a já se chci vrhnout na další z jeho knih... :)

4 Kessi Kessi | Web | 28. října 2014 v 11:50 | Reagovat

Četla jsem jen kus prvního dílu ale chci se k této sérii vrátit a celou si ji přečíst :D jen kdybych neměla tolik knížek na čtení :D

5 FelixJ FelixJ | E-mail | Web | 18. ledna 2017 v 14:15 | Reagovat

Miluju čtení vašich článků

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama